Dwaj mężczyźni podejrzewani o przestępstwa przeciwko wolności i obyczajowości seksualnej w rękach olkuskich policjantów
Policjanci Wydziału Kryminalnego olkuskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa przeciwko wolności i obyczajowości seksualnej. Jeden z nich, 66–letni mieszkaniec gminy Klucze, przez Internet umawiał się na spotkanie z 10-letnią dziewczynką i przesyłał jej zdjęcia pornograficzne. Drugi z mężczyzn, posiadł treści pornograficzne z udziałem małoletnich poniżej 15 roku życia a także treści pornograficzne związane z prezentowaniem przemocy i tzw. zoofilią.
Zatrzymanie obu mężczyzn, to wynik pracy operacyjnej policjantów Wydziału Kryminalnego z Olkusza.
20 marca 2017 roku w miejscu zamieszkania został zatrzymany 66-letni mieszkaniec gminy Klucze podejrzewany o pedofilię. Mężczyzna swoją ofiarę znalazł w Internecie. Była nią 10-letnia dziewczynka, mieszkanka pow. olkuskiego. Propozycje seksualne składał małoletniej głównie za pośrednictwem portali społecznościach i komunikatorów. Mężczyzna stopniowo budował relację z dziewczynką. W pierwszych rozmowach poruszał niewinne tematy. Potem wysyłał zdjęcia pornograficzne. W końcu namawiał do spotkania.
66-latek usłyszał zarzuty z art. 200a§2 i 200§3 kodeksu karnego. Za popełnione przestępstwa, mężczyźnie może grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego prokurator zastosował policyjny dozór, zakaz zbliżania się do małoletniej pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią a także zakaz kontaktowania się za pomocą systemów teleinformatycznych z innymi małoletnimi osobami.
21 marca 2017 roku olkuscy kryminalni zatrzymali kolejną osobę, 41-letniego olkuszanina. Mężczyzna w miejscu zamieszkania posiadał treści pornograficzne z udziałem małoletnich poniżej 15 roku życia oraz filmy pornograficzne prezentujące przemoc i akty zoofilii.
Podczas przeszukania jego mieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli m.in.: około 900 szt. płyt CD zawierających nielegalne treści, nośniki pamięci, komputery oraz laptop. Zabezpieczone urządzenia zostały dokładnie przebadane przez biegłego sądowego.
Nad sprawą 41-latka śledczy pracowali od dłuższego czasu. Zgromadzony, obszerny materiał dowodowy w końcu pozwolił na przedstawienie olkuszaninowi zarzutów z kodeksu karnego z art. 202§3, 202 §4a oraz 202§4b. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 12.
Wobec podejrzanego prokurator zastosował już policyjny dozór oraz zakaz zbliżania i kontaktowania się z osobami małoletnimi poniżej 15 roku życia. Zabezpieczono również mienie na poczet przyszłych kar i grzywien.
Może to Ci się spodoba
Uderzenie w przestępczość gospodarczą. Zabezpieczono papierosy oraz krajankę tytoniową warte prawie 14 tysięcy złotych
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KP I w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dystrybucję wyrobami tytoniowy. Sprawą zajmuję się Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie. Policjanci ustalili, że
25-letni obywatel Słowacji, na parkingu jednego z marketów budowlanych w Krakowie zmusił kierowcę do zakupu taniej podróbki elektronarzędzi
W pierwszych tygodniach marca, do klienta wychodzącego z jednego z krakowskich marketów budowlanych na Krowodrzy podszedł młody mężczyzna o śniadej cerze i łamaną polszczyzną zaproponował mu kupno wkrętarki za 200
23-latek z amfetaminą i marihuaną zatrzymany przez bocheńskich policjantów
Policjanci wydziału kryminalnego z bocheńskiej policji zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu myślenickiego, który posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Dzień później w ręce policjantów wpadł również mężczyzna, który udzielał narkotyki zatrzymanemu
Krakowscy policjanci zatrzymali oszusta, wyłudzającego pieniądze od starszych osób metodą „na policjanta” lub „na krewnego”
Mężczyzna usłyszał 8 zarzutów. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności W ciągu kilku ostatnich miesięcy, krakowska Policja odnotowała liczne przypadki wyłudzeń pieniędzy przez oszustów od starszych osób. Sprawcy modyfikując swoje
Policjanci CBŚP udaremnili wprowadzenie na rynek 18 kilogramów amfetaminy
Ponad 13 litrów oleju amfetaminowego, kilogram gotowej amfetaminy, 670 tabletek ekstazy zabezpieczyli policjanci CBŚP z Lublina u 36-letniego mężczyzny. Wartość zabezpieczonych narkotyków to 6 mln złotych. Mieszkaniec Małopolski usłyszał zarzuty
Samochód wpadł do rowu. Za kółkiem pijany kierowca
Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowania kolizji drogowej oraz kierowania bez uprawnień usłyszał 44-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia w Podchybiu. Dyżurny policji otrzymał informacje, że


0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!