Działania Małopolskiej Policji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
Wczoraj, tj. 7 marca 2017 roku na terenie województwa małopolskiego prowadzone były działania pt. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja organizowana jest cyklicznie i ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.
Podczas działań funkcjonariusze nałożyli na pieszych ponad 1500 mandatów karnych – głównie za przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz niestosowanie się przez pieszych do sygnalizacji świetlnej, a także za brak elementów odblaskowych (poza obszarem zabudowanym). Ukarano również 105 rowerzystów, między innymi za jazdę wzdłuż przejścia dla pieszych.
Piesi, to nie tylko sprawcy ale także ofiary wypadków, których najczęściej sprawcami są kierujący pojazdami silnikowymi. Podczas działań na tych kierujących nałożono blisko 500 mandatów karnych oraz sporządzono 98 wniosków o ukaranie do sądu. Najczęstsze ich przewinienia to nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu oraz nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.
Przypominamy, że każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Wówczas kierujący pojazdem, dysponuje możliwością dostrzeżenia tak wyposażonego w elementy odblaskowe pieszego z dalszej odległości nawet 150 metrów, co pozwala mu na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej życie i zdrowie. Jeżeli osoba poruszająca się po drodze nie posiada elementu odblaskowego zostanie dostrzeżona z niewielkiej odległości, co najczęściej prowadzi do potrącenia.
Może to Ci się spodoba
Ukradł i groził. Został zatrzymany przez krakowskich policjantów
Policjanci Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 22- letniego mężczyznę, który skradł sześć piw z jednego ze sklepów spożywczych, a po zwróceniu uwagi przez pracownika sklepu –
Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas zaplanowanej akcji zatrzymali dealera narkotykowego oraz jego kompana.
Policjanci z wydziału dw z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie systematycznie eliminują z przestrzeni publicznej zjawisko produkcji środków odurzających jak również handlu nimi. Dobre policyjne rozpoznanie przestępczego środowiska
Dwaj mężczyźni podejrzewani o przestępstwa przeciwko wolności i obyczajowości seksualnej w rękach olkuskich policjantów
Policjanci Wydziału Kryminalnego olkuskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa przeciwko wolności i obyczajowości seksualnej. Jeden z nich, 66–letni mieszkaniec gminy Klucze, przez Internet umawiał się na spotkanie z
Zlikwidowano plantację marihuany w powiecie wadowickim
Blisko 150 krzewów konopi indyjskich, profesjonalny sprzęt do uprawy i 2,5 kg gotowego do sprzedaży narkotyku zabezpieczyli policjanci CBŚP z Bielska Białej przy wsparciu policjantów z KPP Wadowice w czasie
Wadowice. Dwaj „złomiarze” odpowiedzą za kradzież z włamaniem do budynku, z którego ukradli elementy metalowe
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Wadowic 28 i 32-letniego, podejrzanych o kradzież z włamaniem do budynku, z którego skradli sprzęt AGD i elementy metalowe. 22 lutego br. wadowiccy policjanci zostali powiadomieni
Trzej bezdomni pobili siedzącego na ławce młodego mężczyznę
Policjanci z 1 Komisariatu Policji zatrzymali trzech sprawców brutalnej napaści na młodym mężczyźnie. Dzięki reakcji świadków zdarzenia – spłoszono przestępców, a następnie wskazano agresorów, którzy decyzją Sądu zostali tymczasowo aresztowani

