Fałszywy ksiądz – próbował wyłudzić pieniądze
Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który podszywając się pod osobę duchowną próbował pod jednym z kościołów w centrum Krakowa zebrać pieniądze. Oszust został ujęty przez jednego z zakonników, który zdemaskował fałszywego „księdza” – odkrywając, że sutanna to jedynie przebranie.
Kilka dni temu policjanci zostali zaalarmowani przez zakonnika, który ujął mężczyznę ubranego w sutannę kwestującego na terenie jednego z kościołów w centrum Krakowa. Przebieraniec przyszedł z puszką na teren kościoła i po zakończeniu nabożeństw podchodził do wiernych prosząc o datki. Całą sytuację zauważył jeden z zakonników. Podszedł do „księdza” aby sprawdzić kim jest kwestujący duchowny. Wtedy przekonał się, że to oszust – a sutanna to jedynie przebranie. Na miejsce został wezwany patrol policji. Funkcjonariusze sprawdzili tożsamość zatrzymanego – to 60-letni mieszkaniec innego województwa. Okazało się, że jest on poszukiwany przez policjantów z Częstochowy za oszustwa, których dokonał na ich terenie.
Na szczęście w dniu zatrzymania oszust nie zdążył od nikogo wyłudzić gotówki. Policjanci nie wykluczają, że oszust niejednokrotnie mógł wkładać sutannę i udając duchownego zbierać datki od ludzi dobrej woli.
Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 58 kw – Kto, mając środki egzystencji lub będąc zdolny do pracy, żebrze w miejscu publicznym, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany.
Może to Ci się spodoba
Laureaci konkursu ,, Dzień Bezpiecznego Internetu’’ odwiedzili Komisariat Policji IV w Krakowie
W dniu 15 marca 2017 roku Komisariat Policji IV w Krakowie przy ul. Królewskiej 4 odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 93 oraz Szkoły Podstawowej nr 153, którzy jako laureaci konkursu
Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?
Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.
Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny
Collegium Medicum, czyli kampus medyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zostanie gruntownie odnowiony. Będzie to możliwe dzięki współpracy uczelni z partnerem prywatnym – spółką Neoświat. Jak wyjaśnia prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium
Kradł w firmie, w której był szefem
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.
Święto Policji w KPP w Krakowie
Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.
„Bezpieczny Senior” – spotkanie zorganizowane przez Komisariat Policji I w Krakowie
W dniu 24 maja br. w Klubie Seniora przy Kościele Mariackim w Krakowie odbyło się spotkanie skierowane do osób starszych w ramach programu „Bezpieczny Senior”. Dzielnicowi Komisariatu Policji I, omówili

