Jedna z największych od kilku lat plantacja konopi indyjskich została zlikwidowana
Małopolscy policjanci zlikwidowali jedną z największych od kilku lat plantacjikonopi indyjskich w naszym województwie. Zatrzymano właściciela posesji oraz pracujących przy uprawie dwóch mężczyzn. Zabezpieczono ponad 2800 krzaków konopi oraz 36,5 kilograma suszu marihuany.
Policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie rozpracowali nielegalny proceder uprawy konopi indyjskich mający miejsce w jednym z powiatów Małopolski. Z informacji którymi dysponowali funkcjonariusze wynikało, że w jednej miejscowości gminy Czarny Dunajec (powiat nowotarski), najprawdopodobniej uprawiane są na masową skalę konopie indyjskie. W wyniku działań zlikwidowano jedną z największych nielegalnych plantacji konopi w ostatnich latach w Małopolsce, a także zatrzymano 3 osoby biorące w tym udział. Czynności wykonywane były już we współpracy z funkcjonariuszami wydziału dochodzeniowo – śledczego KWP w Krakowie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu.
W sobotę ( 18.02.) policjanci pojawili się na wytypowanej posesji, położonej na uboczu, na skraju miejscowości. W czasie przeszukania pomieszczeń gospodarczych policjanci natrafili wewnątrz na ogromną uprawę konopi – zabezpieczono 2854 krzaki w różnej fazie wzrostu. Pomieszczenia w których rosły, wyposażone były w lampy grzewcze, wentylatory oraz filtry czyli profesjonalny sprzęt zapewniający stałą temperaturę oraz wilgotność powietrza. Mnóstwo było również różnego rodzaju nawozów i suplementów wzbogacających glebę. Podczas działań policjanci odnaleźli także 36,5 kilograma suszu marihuany. Funkcjonariusze zatrzymali 60-letniego właściciela posesji jak również dwóch innych mężczyzn w wieku 28 i 38 lat, którzy pracowali przy sadzonkach. Zarówno krzewy konopi jak i susz marihuany zostały zabezpieczone przez policjantów i trafiły do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. W dalszym ciągu ustalany jest krąg odbiorców narkotyków.
Mężczyźni prowadzacy plantację usłyszeli zarzuty uprawy znacznych ilości konopi indyjskich (art.63 ust.3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii). Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Właściciel posesji usłyszał zarzut pomocnictwa przy uprawie znacznych ilości konopi indyjskich (art.63 ust.3 uopn w zw. z art.18 par.3 KK) – zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 100 tys. złotych.
Może to Ci się spodoba
Zatrzymany za posiadanie narkotyków
Rankiem, 4 lipca br., funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krzeszowicach w m. Dubie, zatrzymali do kontroli drogowej niepewnie kierującego samochodem osobowym m-ki Opel. Wynik badania przeprowadzonego na zawartość narkotyków w organizmie wskazał, iż
Nietrzeźwy za kółkiem
Mając w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu prowadził samochód osobowy. Stracił prawo jazdy, 5 tysięcy złotych i uprawnienia do prowadzenia wszelkich pojazdów. W jednym ze sklepów w Bogoniowicach podczas
Okradli magazyn, w którym przechowywane były elektronarzędzia. Przestraszeni wizją więzienia postanowili oddać skradziony łup
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawców włamania do jednego z magazynów w centrum Krakowa, w którym były przechowywane elektronarzędzia. Wartość skradzionego sprzętu to prawie 42 tysiące złotych.
Krakowscy policjanci błyskawicznie ustali i zatrzymali sprawców rozboju, z których jeden był poszukiwany przez Prokuraturę
W sobotę (13.05.) około godz. 3 nad ranem, do patrolu Oddziału Prewencji Policji w Krakowie ,który pełnił służbę w rejonie Rynku Głównego, podbiegł zdenerwowany mężczyzna twierdząc, że przed chwilą został
Policjanci III Komisariatu Policji w Krakowie w jednym z mieszkań na Prądniku Czerwonym znaleźli dużą ilość narkotyków oraz poszukiwaną17-latkę, która uciekła z ośrodka szkolno – wychowawczego
Funkcjonariusze z III Komisariatu Policji w Krakowie rozpracowując przestępczość narkotykową na swoim terenie działania uzyskali informację, że w jednym z bloków na Czerwonym Prądniku dochodzi do rozprowadzania środków odurząjących. Kilka
Policjanci zatrzymali sprawców napadu
26 stycznia br. ok. godz. 17.40 w Rząsce trzech mężczyzn ubranych w pomarańczowe kombinezony z założonymi na twarzach maskami, wtargnęło do hurtowni motoryzacyjnej, po czym sterroryzowało gazem łzawiącym oraz przedmiotem

