Jedna z największych od kilku lat plantacja konopi indyjskich została zlikwidowana
21 lutego 2017 1372 Views

Jedna z największych od kilku lat plantacja konopi indyjskich została zlikwidowana

Małopolscy policjanci zlikwidowali jedną z największych od kilku lat plantacjikonopi indyjskich w naszym województwie. Zatrzymano właściciela posesji oraz pracujących przy uprawie dwóch mężczyzn. Zabezpieczono ponad 2800 krzaków konopi oraz 36,5 kilograma suszu marihuany.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej  Policji w Krakowie rozpracowali nielegalny proceder uprawy konopi indyjskich  mający miejsce w jednym z powiatów Małopolski. Z informacji którymi dysponowali funkcjonariusze  wynikało, że w jednej miejscowości gminy Czarny Dunajec (powiat nowotarski), najprawdopodobniej uprawiane są na masową skalę  konopie indyjskie. W wyniku działań  zlikwidowano jedną z największych nielegalnych plantacji konopi  w ostatnich latach w Małopolsce, a także zatrzymano 3 osoby biorące w tym udział. Czynności wykonywane były już  we współpracy z funkcjonariuszami wydziału dochodzeniowo – śledczego KWP w Krakowie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej  w Nowym Targu.

W sobotę  ( 18.02.)  policjanci pojawili się na wytypowanej posesji, położonej na uboczu, na skraju miejscowości. W czasie przeszukania pomieszczeń  gospodarczych policjanci natrafili wewnątrz na ogromną uprawę konopi – zabezpieczono 2854 krzaki w różnej fazie wzrostu. Pomieszczenia w których rosły, wyposażone  były w lampy grzewcze, wentylatory oraz filtry czyli profesjonalny sprzęt zapewniający stałą temperaturę oraz wilgotność powietrza. Mnóstwo  było również różnego rodzaju nawozów i suplementów wzbogacających glebę. Podczas działań policjanci  odnaleźli także  36,5 kilograma suszu marihuany. Funkcjonariusze zatrzymali 60-letniego właściciela posesji jak również dwóch innych mężczyzn w wieku 28 i 38 lat, którzy pracowali przy sadzonkach. Zarówno krzewy konopi jak i susz marihuany zostały zabezpieczone przez policjantów i trafiły do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. W dalszym ciągu ustalany jest krąg odbiorców  narkotyków.

Mężczyźni prowadzacy plantację usłyszeli zarzuty uprawy znacznych ilości konopi indyjskich (art.63 ust.3 ustawy o przeciwdziałaniu  narkomanii). Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.  Decyzją Sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Właściciel posesji usłyszał zarzut  pomocnictwa przy uprawie znacznych ilości konopi indyjskich (art.63 ust.3 uopn w zw. z art.18 par.3 KK)  –  zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe  w wysokości 100 tys. złotych.

Previous Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego dealera narkotyków
Next Kolejny kierowca kierował po zażyciu narkotyku

Może to Ci się spodoba

17 nietrzeźwych, 6 po narkotykach. Działania krakowskiej „drogówki”

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie w ostatnich trzech dniach zatrzymali 17 nietrzeźwych kierowców. Kolejnych sześciu prowadziło samochód po zażyciu narkotyku. To wynik trzydniowych działań krakowskiej policji, których głównym

Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zlikwidowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono rośliny oraz gotowy susz o łącznej wartości prawie 80 tysięcy złotych.

Nietrzeźwy pasażer wszczął awanturę w nocnym autobusie na krakowskich Dębnikach. Kiedy policjanci znaleźli u niego narkotyki, chciał zwalić winę na kierowcę

2 kwietnia br. około godz.1:30 w nocy oficer dyżurny Policji w Krakowie przyjął zgłoszenie o awanturującym się pasażerze autobusu, który nie chce opuścić pojazdu. Na ul. Barską, gdzie autobus miał

Krakowscy policjanci zatrzymali pseudografficiarza odpowiedzialnego za 15 przypadków dewastacji

Kilka dni temu policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Krakowie zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za zniszczenie elewacji kilkunastu budynków na terenie Śródmieścia i Podgórza. W minioną środę,

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany na autostradzie

W niedzielę 26 marca 2017 roku około godziny 22:00 na autostradzie A4 w miejscowości Balice policjanci Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie podjęli czynności w stosunku do kierującego pojazdem marki Volkswagen

Małopolscy policjanci zatrzymali jednego ze sprawców oszustwa metodą „na córkę”

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przy współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego sądeckiej Komendy Policji zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzewanego o współudział w