KPP w Krakowie. Uderzenie w narkotykowy bi

KPP w Krakowie. Uderzenie w narkotykowy bi

Dwaj mieszkańcy  powiatu krakowskiego  (w wieku 39  i 42 lat)  zostali zatrzymani w miniony piątek w godzinach wieczornych przez kryminalnych z miejscowej komendy.Policjanci zastali mężczyzn podczas wycinania sekatorem i pakowania do worka foliowego krzewów konopi indyjskich znajdujących się w kompleksie leśnym na terenie gminy Mogilany. Na miejscu zostały przeprowadzone oględziny z udziałem technika kryminalistyki, a nielegalna uprawa licząca 69 krzewów marihuany, została zabezpieczona do specjalistycznych badań.

Jak się okazało w trakcie dalszych czynności, sprawcy trudnili się nie tylko hodowlą środków odurzających, ale również, posiadając specjalnie do tego celu przygotowane urządzenie do suszenia roślin,  prowadzili produkcję narkotyków na szeroką skalę. W wyniku przeszukań pomieszczeń użytkowanych przez narkobiznesmenów, policjanci znaleźli w piwnicy jednego z budynków urządzenia do suszenia marihuany wypełnione szyszkami marihuany o wadze przekraczającej 1000 g. Na poddaszu mieszkania zajmowanego przez  42-latka ujawniono  infrastrukturę służącą do hodowli sadzonek. Ponadto na terenie jego posesji kryminalni znaleźli ponad 600 g suszu marihuany, który w plastykowych pudełkach był schowany w rynnie i zakopany w gruncie.

Podejrzanym o uprawę znacznej ilości krzewów konopi indyjskich oraz o wytwarzanie narkotyków za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.  Wczoraj Sąd Rejonowy w Wieliczce zastosował wobec  nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Previous Zatrzymany za posiadanie środków odurzających
Next Małopolscy policjanci promują konkurs „Odblaskowa Szkoła” na naradach dla dyrektorów szkół podstawowych

Może to Ci się spodoba

Przez kilka tygodni nękał swoją dziewczynę

Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który nękał byłą partnerkę. Stalker nękał kobietę SMS-ami, telefonami, a także nachodził ją w miejscu zamieszkania i w pracy.  Decyzją

Policjanci zatrzymali dwóch nastolatków za posiadanie narkotyków

W Niepołomicach w ostatni weekend policjanci zatrzymali dwóch nastolatków za posiadanie narkotyków. W sobotę 11 lutego br. dyżurnego Komisariatu w Niepołomicach powiadomił ojczym 16-latka, że jego pasierb od kilku dni

Powiat oświęcimski. Zlikwidowana duża, przydomowa plantacja marihuany

Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali  31 – letniego mężczyznę, który w dwóch przydomowych szklarniach prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich.  Likwidacja tak dużej plantacji uniemożliwiła wprowadzenie na czarny

Spożywał alkohol pod sklepem – okazało się, że jest poszukiwany

Dzielnicowi z V Komisariatu Policji w Krakowie zauważyli mężczyznę, który spożywał pod sklepem spożywczym alkohol – podczas sprawdzenia okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd do odbycia kary więzienia.

„Przedświąteczne porady Policji – działania prewencyjno-profilaktyczne”

W dniu 17 grudnia 2016 roku policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie przeprowadzili działania prewencyjne dotyczące bezpiecznych zakupów przedświątecznych w krakowskich galeriach handlowych. Mundurowi przypominali o zasadach bezpiecznego kupowania i

Krakowscy policjanci zlikwidowali „sklepik” narkotykowy funkcjonujący w jednym z bloków w dzielnicy Stare Miasto

Zatrzymano sprzedawcę oraz dwóch kupujących środki odurzające.  Dzięki  ustaleniom dzielnicowych  z  I Komisariatu Policji w Krakowie  w zakresie handlu narkotykami do którego dochodziło w okolicach dworca towarowego PKP, zlikwidowano punkt