KPP w Krakowie. Uderzenie w narkotykowy bi
Dwaj mieszkańcy powiatu krakowskiego (w wieku 39 i 42 lat) zostali zatrzymani w miniony piątek w godzinach wieczornych przez kryminalnych z miejscowej komendy.Policjanci zastali mężczyzn podczas wycinania sekatorem i pakowania do worka foliowego krzewów konopi indyjskich znajdujących się w kompleksie leśnym na terenie gminy Mogilany. Na miejscu zostały przeprowadzone oględziny z udziałem technika kryminalistyki, a nielegalna uprawa licząca 69 krzewów marihuany, została zabezpieczona do specjalistycznych badań.
Jak się okazało w trakcie dalszych czynności, sprawcy trudnili się nie tylko hodowlą środków odurzających, ale również, posiadając specjalnie do tego celu przygotowane urządzenie do suszenia roślin, prowadzili produkcję narkotyków na szeroką skalę. W wyniku przeszukań pomieszczeń użytkowanych przez narkobiznesmenów, policjanci znaleźli w piwnicy jednego z budynków urządzenia do suszenia marihuany wypełnione szyszkami marihuany o wadze przekraczającej 1000 g. Na poddaszu mieszkania zajmowanego przez 42-latka ujawniono infrastrukturę służącą do hodowli sadzonek. Ponadto na terenie jego posesji kryminalni znaleźli ponad 600 g suszu marihuany, który w plastykowych pudełkach był schowany w rynnie i zakopany w gruncie.
Podejrzanym o uprawę znacznej ilości krzewów konopi indyjskich oraz o wytwarzanie narkotyków za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wczoraj Sąd Rejonowy w Wieliczce zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Może to Ci się spodoba
Krakowscy policjanci błyskawicznie ustali i zatrzymali sprawców rozboju, z których jeden był poszukiwany przez Prokuraturę
W sobotę (13.05.) około godz. 3 nad ranem, do patrolu Oddziału Prewencji Policji w Krakowie ,który pełnił służbę w rejonie Rynku Głównego, podbiegł zdenerwowany mężczyzna twierdząc, że przed chwilą został
Policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 2 złodziei paliwa ze stacji benzynowych
Do Komisariatu Policji III w Krakowie wpłynęło zawiadomienie z jednej z sieciowych Stacji Paliw o kradzieży paliwa o wartości ok. 1000zł. Sprawcą kradzieży miał być kierujący białym busem a tankował
26-latek zatrzymany przez krakowskich policjantów usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków.
Policjanci kryminalni z III Komisariatu Policji w Krakowie ustalili, że w jednym z mieszkań na krakowskim Białym Prądniku mogą znajdować się znaczne ilości narkotyków. Podczas przeszukania (3 lutego), br. w
Nietrzeźwy pasażer wszczął awanturę w nocnym autobusie na krakowskich Dębnikach. Kiedy policjanci znaleźli u niego narkotyki, chciał zwalić winę na kierowcę
2 kwietnia br. około godz.1:30 w nocy oficer dyżurny Policji w Krakowie przyjął zgłoszenie o awanturującym się pasażerze autobusu, który nie chce opuścić pojazdu. Na ul. Barską, gdzie autobus miał
Wadowice. Dwaj „złomiarze” odpowiedzą za kradzież z włamaniem do budynku, z którego ukradli elementy metalowe
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Wadowic 28 i 32-letniego, podejrzanych o kradzież z włamaniem do budynku, z którego skradli sprzęt AGD i elementy metalowe. 22 lutego br. wadowiccy policjanci zostali powiadomieni
23-latek z amfetaminą i marihuaną zatrzymany przez bocheńskich policjantów
Policjanci wydziału kryminalnego z bocheńskiej policji zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu myślenickiego, który posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Dzień później w ręce policjantów wpadł również mężczyzna, który udzielał narkotyki zatrzymanemu

