Kradł w firmie, w której był szefem
22 lutego 2017 2076 Views

Kradł w firmie, w której był szefem

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”. Decyzją Sądu usłyszał zarzuty kradzieży i oszustwa.

Tydzień temu do dyżurnego VI Komisariatu Policji w Krakowie wpłynęło zawiadomienie o kradzieży. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że w jednej z firm kurierskich w Krakowie doszło do kradzieży 5 telefonów komórkowych wartych 2500 złotych.  Telefony przechowywane były w magazynie do którego dostęp miał kierownik i pracownik, który miał rozdysponować zakupiony sprzęt. W czasie przypisywania sprzętu zorientował się, że brakuje 5 telefonów. Natychmiast zgłosił tą informację swoim przełożonym, a oni następnie skontaktowali się z Policją.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą przez kilka dni poszukiwali odpowiedzi, co stało się z telefonami. W rezultacie znaleźli ślad w pięciu krakowskich lombardach. To właśnie tam złodziej w celu uzyskania korzyści majątkowej pozostawi swój łup. Złodziejem okazał się być 44-letni kierownik zatrudniony w poszkodowanej firmie. Mężczyzna posiadał klucz do magazynu, w którym przechowywane były aparaty telefoniczne. Korzystając  z okazji wszedł tam i zabrał 5 z nich. Skradzione telefony zastawił w lombardzie.

Teraz mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży i oszustwa za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Previous Kolejny kierowca kierował po zażyciu narkotyku
Next Nagrody Komendanta Głównego Policji dla wyróżniających się policjantów w Małopolsce

Może to Ci się spodoba

Małopolscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podczas Mistrzostw Europy UEFA EURO U21

Za nami drugi mecz grupy C turnieju finałowego Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej. W środę ( 21.06.) w Krakowie, na stadionie piłkarskim  przy ul. Kałuży miało miejsce spotkanie reprezentacji

Noc Muzeów w Komendzie Głównej Policji. Wśród uczestników policjant z Krakowa

Przed kilkoma dniami w Komendzie Głównej Policji odbyła się ”Noc Muzeów”. Bramy KGP otwarte były dla zwiedzających od godziny 18:00 do północy. Ilość chętnych była tak duża, że już na

Spotkanie robocze dotyczące przygotowań Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

Dzisiaj (27.03.br.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli służb  zaangażowanych w przygotowanie Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. 41 Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO  odbędzie się

Krakowscy policjanci dbają o bezpieczeństwo pieszych

28 lutego i 1 marca br. policjanci Komisariatu Policji I w Krakowie  wspólnie z funkcjonariuszami krakowskiej Straży Miejskiej prowadzili akcję pod kryptonimem „Rogatka”. Była ona prowadzona w rejonie Starego Miasta,

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Wczoraj przypadała  226. rocznica uchwalenia przez rząd Rzeczpospolitej Obojga Narodów pierwszej w Europie Ustawy Zasadniczej. Konstytucja 3 Maja była aktem prawnym, który w ówczesnej formie miał za zadanie łączyć, często

Szkolenie w zakresie komunikacji z osobami niesłyszącymi

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie (02.03.2017r.) z zakresu komunikowania się z osobami niesłyszącymi, poprowadzone przez p. Monikę Folwarczną oraz p. Adama Janulka, przedstawicieli Fundacji PL –