Kraków. Sprawca napadu na bank zatrzymany
W piątek około godz. 10, do placówki bankowej koło Nowego Kleparza w Krakowie wszedł mężczyzna, który miał czapkę z daszkiem nasunięta poniżej czoła, okulary przeciwsłoneczne oraz sztuczne wąsy. Mężczyzna wyciągnął z kieszeni przedmiot przypominający z wyglądu broń, którym sterroryzował pracownka banku i zażądał wydania pieniędzy. W tym czasie jedna z klientek wpłacała do kasy pewną kwotę pieniędzy. Sprawca zgarnął część banknotów , wrzucił je do plecaka i wybiegł na zewnątrz. W pogoń za nim ruszyli pracownicy banku , którym w sukurs przyszli przypadkowi przechodnie. Mężczyzna został ujęty kilkaset metrów dalej i przekazany policjantom , którzy powiadomieni o zdarzeniu błyskawicznie przyjechali na miejsce. Zatrzymanym jest 50-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. W najbliższym czasie będą wykonywane z nim czynności procesowe. Na miejscu przeprowadzono policyjne oględziny. Funkcjonariusze będą m.in.zabezpieczać zapis monitoringu oraz przesłuchiwać osoby, które widziały zdarzenie. Sprawcy zostanie najprawdopobniej postawiony zarzut dokonania rozboju ( art.280 par.1 KK ).
Podziękowania za obywatelską postawę i zachowanie godne naśladowania kierujemy do wszystkich osób, które przyczyniły się do zatrzymania sprawcy tego napadu.
Może to Ci się spodoba
Poszukiwany 22-latek zatrzymany podczas interwencji
Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie podczas interwencji dotyczącej zakłócania ciszy nocnej zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary 22-latka. Policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań w Pogórzu, w którym
Powiat oświęcimski. Zlikwidowana duża, przydomowa plantacja marihuany
Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 31 – letniego mężczyznę, który w dwóch przydomowych szklarniach prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich. Likwidacja tak dużej plantacji uniemożliwiła wprowadzenie na czarny
Nietrzeźwy kierujący autobusem chciał przewozić dzieci na wycieczkę
W ostatni weekend ferii zimowych, tj. w sobotę 25 lutego br. o godz. 8.50 w Oświęcimiu, policjanci przeprowadzili kontrolę autobusu przed wyjazdem z dziećmi na wycieczkę do Bielska Białej. W
Policjanci zatrzymali dwóch nastolatków za posiadanie narkotyków
W Niepołomicach w ostatni weekend policjanci zatrzymali dwóch nastolatków za posiadanie narkotyków. W sobotę 11 lutego br. dyżurnego Komisariatu w Niepołomicach powiadomił ojczym 16-latka, że jego pasierb od kilku dni
Właściciel warsztatu mechanicznego ukrywał narkotyki w wynajmowanym garażu oraz pojazdach zaparkowanych obok
Policjanci z III komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 51-letniego mężczyznę i ujawnili duże ilości środków odurzających Policjanci sprawdzając informację, że właściciel jednego z warsztatów mechanicznych na Prądniku Białym może posiadać
Zatrzymany 24-letni mieszkaniec Krakowa, który posiadał narkotyki
Policjanci z 6 Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 24-letniego mieszkańca Krakowa, który w mieszkaniu posiadał znaczne ilości środków odurzających.. Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci kryminalni zajmujący się zwalczaniem

