Kraków. Sprawca napadu na bank zatrzymany
W piątek około godz. 10, do placówki bankowej koło Nowego Kleparza w Krakowie wszedł mężczyzna, który miał czapkę z daszkiem nasunięta poniżej czoła, okulary przeciwsłoneczne oraz sztuczne wąsy. Mężczyzna wyciągnął z kieszeni przedmiot przypominający z wyglądu broń, którym sterroryzował pracownka banku i zażądał wydania pieniędzy. W tym czasie jedna z klientek wpłacała do kasy pewną kwotę pieniędzy. Sprawca zgarnął część banknotów , wrzucił je do plecaka i wybiegł na zewnątrz. W pogoń za nim ruszyli pracownicy banku , którym w sukurs przyszli przypadkowi przechodnie. Mężczyzna został ujęty kilkaset metrów dalej i przekazany policjantom , którzy powiadomieni o zdarzeniu błyskawicznie przyjechali na miejsce. Zatrzymanym jest 50-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. W najbliższym czasie będą wykonywane z nim czynności procesowe. Na miejscu przeprowadzono policyjne oględziny. Funkcjonariusze będą m.in.zabezpieczać zapis monitoringu oraz przesłuchiwać osoby, które widziały zdarzenie. Sprawcy zostanie najprawdopobniej postawiony zarzut dokonania rozboju ( art.280 par.1 KK ).
Podziękowania za obywatelską postawę i zachowanie godne naśladowania kierujemy do wszystkich osób, które przyczyniły się do zatrzymania sprawcy tego napadu.
Może to Ci się spodoba
Krakowscy policjanci zatrzymali oszusta, wyłudzającego pieniądze od starszych osób metodą „na policjanta” lub „na krewnego”
Mężczyzna usłyszał 8 zarzutów. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności W ciągu kilku ostatnich miesięcy, krakowska Policja odnotowała liczne przypadki wyłudzeń pieniędzy przez oszustów od starszych osób. Sprawcy modyfikując swoje
Olkusz. Towar bez akcyzy
Tytoń i papierosy ujawnili policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, w mieszkaniu 62-letniej olkuszanki. Nielegalny towar został zarekwirowany. Wstępne straty, jakie poniósł Skarb
Ustalono sprawcę dewastacji 28 samochodów osobowych w Krakowie
29 kwietnia br. około godz. 4:30 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o odgłosach tłuczonego szkła na ul. Władysława Szafera w Krakowie. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ujawnili, że n/n sprawca dokonał wybicia
Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas zaplanowanej akcji zatrzymali dealera narkotykowego oraz jego kompana.
Policjanci z wydziału dw z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie systematycznie eliminują z przestrzeni publicznej zjawisko produkcji środków odurzających jak również handlu nimi. Dobre policyjne rozpoznanie przestępczego środowiska
Nietrzeźwy kursant
Nietypowe zdarzenie tarnowscy policjanci odnotowali 10 marca 2017 roku w godzinach porannych. W Tarnowcu patrol Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie na drodze wojewódzkiej W977 sprawdzał trzeźwość kierowców. Wśród kontrolowanych
Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie ujawnili niemal 2,5 kg suszu marihuany
Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali 26-letniego mieszkańca krakowskiego powiatu, który pod balkonem, w swoim miejscu zamieszkania przechowywał prawie 2,5 kg suszu marihuany, pozwalających na uzyskanie ponad 5 tys.

