Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas zaplanowanej akcji zatrzymali dealera narkotykowego oraz jego kompana.

Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas zaplanowanej akcji zatrzymali dealera narkotykowego oraz jego kompana.

Policjanci z wydziału dw z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie systematycznie eliminują z przestrzeni publicznej zjawisko produkcji środków odurzających  jak również handlu nimi. Dobre policyjne rozpoznanie przestępczego środowiska przekłada się na skuteczność działania w  karnym rozliczaniu sprawców oraz niedopuszczaniu do obiegu kolejnych partii narkotyków.

Pod koniec marca, policjanci uzyskali informację, że 36-letni mężczyzna mieszkający w krakowskich Łagiewnikach, może posiadać znaczne ilości środków odurzających i wraz ze swoim  kolegą przygotowuje się do uprawy konopi indyjskich. Policjanci wyczekali na odpowiedni moment, kiedy obaj panowie będą w mieszkaniu i postanowili sprawdzić te informacje.

Podczas przeszukania u gospodarza mieszkania ujawniono 670 g marihuany oraz ok. 40 g białej skrystalizowanej substancji, która trafiła do badań  do laboratorium kryminalistycznego. Natomiast 29-letni „gość” miał przy sobie pewną ilość mefedronu. Oprócz narkotyków policjanci ujawnili także 3 młynki oraz wagę do porcjowania narkotyków. W jednym z pomieszczeń natrafiono na specjalistyczny sprzęt  w postaci urządzeń do wentylacji, lamp do nagrzewania itp.  służący do uprawy konopi indyjskich.

29-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków ( art. 62 ust.1 Uopn) natomiast 36-latek zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, a także czynienia przygotowań do wprowadzenia tychże do obrotu i posiadania przyrządów do wytwarzania i przerobu narkotyków. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Previous Spożywał alkohol pod sklepem – okazało się, że jest poszukiwany
Next Na bankowych promocjach zarobił 15 tys. Złotych

Może to Ci się spodoba

„Przedświąteczne porady Policji – działania prewencyjno-profilaktyczne”

W dniu 17 grudnia 2016 roku policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie przeprowadzili działania prewencyjne dotyczące bezpiecznych zakupów przedświątecznych w krakowskich galeriach handlowych. Mundurowi przypominali o zasadach bezpiecznego kupowania i

Krakowscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową zabezpieczyli lawetę oraz 3 samochody ukryte w dziupli samochodowej. Zatrzymano  2 mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty kradzieży tych pojazdów.   1 maja br. około godz. 2 w

23-latek z amfetaminą i marihuaną zatrzymany przez bocheńskich policjantów

Policjanci wydziału kryminalnego z bocheńskiej policji zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu myślenickiego, który posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Dzień później w ręce policjantów wpadł również mężczyzna, który udzielał narkotyki zatrzymanemu

Realizacja narkotykowa krakowskich policjantów

Kilka dni temu funkcjonariusze KMP w Krakowie udali się do 30-letniego mieszkańca powiatu myślenickiego, u którego zgodnie ze zdobytymi informacjami miały znajdować się narkotyki. W godzinach popołudniowych policjanci zapukali do

Policjanci z IV Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 3 osoby podejrzewane o kradzież w taksówce

Kilka dni temu policjanci z IV Komisariatu Policji w Krakowie zostali poinformowani o kradzieży portfela. We wskazanym w zgłoszeniu miejscu zastali kierowcę taksówki i trzech  pasażerów. Z relacji zgłaszającego wynikało,

Małopolscy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich, która była prowadzona przez dwóch sprawców w bloku mieszkalnym w Bochmi

31 lipca, w wyniku wspólnie prowadzonych działań przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KPP w Bochni oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Krakowie zatrzymano dwóch sprawców, którzy  w wynajmowanym