Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas zaplanowanej akcji zatrzymali dealera narkotykowego oraz jego kompana.
Policjanci z wydziału dw z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie systematycznie eliminują z przestrzeni publicznej zjawisko produkcji środków odurzających jak również handlu nimi. Dobre policyjne rozpoznanie przestępczego środowiska przekłada się na skuteczność działania w karnym rozliczaniu sprawców oraz niedopuszczaniu do obiegu kolejnych partii narkotyków.
Pod koniec marca, policjanci uzyskali informację, że 36-letni mężczyzna mieszkający w krakowskich Łagiewnikach, może posiadać znaczne ilości środków odurzających i wraz ze swoim kolegą przygotowuje się do uprawy konopi indyjskich. Policjanci wyczekali na odpowiedni moment, kiedy obaj panowie będą w mieszkaniu i postanowili sprawdzić te informacje.
Podczas przeszukania u gospodarza mieszkania ujawniono 670 g marihuany oraz ok. 40 g białej skrystalizowanej substancji, która trafiła do badań do laboratorium kryminalistycznego. Natomiast 29-letni „gość” miał przy sobie pewną ilość mefedronu. Oprócz narkotyków policjanci ujawnili także 3 młynki oraz wagę do porcjowania narkotyków. W jednym z pomieszczeń natrafiono na specjalistyczny sprzęt w postaci urządzeń do wentylacji, lamp do nagrzewania itp. służący do uprawy konopi indyjskich.
29-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków ( art. 62 ust.1 Uopn) natomiast 36-latek zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, a także czynienia przygotowań do wprowadzenia tychże do obrotu i posiadania przyrządów do wytwarzania i przerobu narkotyków. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Może to Ci się spodoba
Sukces chrzanowskich policjantów w walce z przestępczością narkotykową
03 marca b.r. policjanci z Rewiru Dzielnicowych KPP Chrzanów odnieśli kolejny sukces w walce z przestępczością narkotykową. Wyeliminowali z obrotu narkotyki o czarnorynkowej wartości ok. 15500zł. Tego dnia zatrzymali do
Kolejny raz zaoferowano policjantom kupno narkotyków
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie pełniący służbę w patrolu nieumundurowanym zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy zaoferowali im do sprzedaży środki odurzające. Narkotykowi dilerzy usłyszą zarzuty posiadania i sprzedaży
Zatrzymano złodzieja, który kradł metodą „na skarpetki”
Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 40-letniego obywatela Rumunii. Podczas kontroli drogowej został rozpoznany przez jednego z interweniujących policjantów – jako poszukiwany za kradzieże. Próbował zbiec policjantom. Do zdarzenia
Policjanci zlikwidowali kolejną, dużą nielegalną uprawę konopi indyjskich, zatrzymali plantatorów i zabezpieczyli narkotyki o szacowanej wartości ponad 200 tysięcy złotych
Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali kolejną dużą plantację marihuany, którą prowadzili dwaj mieszkańcy jednej z podoświęcimskich miejscowości. Likwidując ich uprawę funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 krzewów konopi indyjskich,
Zatrzymani do bójki z użyciem noża
Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o udział w bójce z udziałem niebezpiecznych narzędzi. Jeden z nich okazał się również poszukiwanym sprawcą uszkodzenia pojazdów. Wszyscy
Kolejne uderzenie w krakowski nielegalny rynek gier hazardowych
Od kwietnia tego roku policjanci Wydziału do walki z przestępczością GospodarcząKomendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Delegatury Małopolskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Krakowie prowadzą działania wymierzone

