Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas zaplanowanej akcji zatrzymali dealera narkotykowego oraz jego kompana.

Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas zaplanowanej akcji zatrzymali dealera narkotykowego oraz jego kompana.

Policjanci z wydziału dw z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie systematycznie eliminują z przestrzeni publicznej zjawisko produkcji środków odurzających  jak również handlu nimi. Dobre policyjne rozpoznanie przestępczego środowiska przekłada się na skuteczność działania w  karnym rozliczaniu sprawców oraz niedopuszczaniu do obiegu kolejnych partii narkotyków.

Pod koniec marca, policjanci uzyskali informację, że 36-letni mężczyzna mieszkający w krakowskich Łagiewnikach, może posiadać znaczne ilości środków odurzających i wraz ze swoim  kolegą przygotowuje się do uprawy konopi indyjskich. Policjanci wyczekali na odpowiedni moment, kiedy obaj panowie będą w mieszkaniu i postanowili sprawdzić te informacje.

Podczas przeszukania u gospodarza mieszkania ujawniono 670 g marihuany oraz ok. 40 g białej skrystalizowanej substancji, która trafiła do badań  do laboratorium kryminalistycznego. Natomiast 29-letni „gość” miał przy sobie pewną ilość mefedronu. Oprócz narkotyków policjanci ujawnili także 3 młynki oraz wagę do porcjowania narkotyków. W jednym z pomieszczeń natrafiono na specjalistyczny sprzęt  w postaci urządzeń do wentylacji, lamp do nagrzewania itp.  służący do uprawy konopi indyjskich.

29-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków ( art. 62 ust.1 Uopn) natomiast 36-latek zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, a także czynienia przygotowań do wprowadzenia tychże do obrotu i posiadania przyrządów do wytwarzania i przerobu narkotyków. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Previous Spożywał alkohol pod sklepem – okazało się, że jest poszukiwany
Next Na bankowych promocjach zarobił 15 tys. Złotych

Może to Ci się spodoba

Policjanci z Wydziału Sztab Policji KMP w Krakowie zatrzymali 32-letniego złodzieja

W nocy z piątku na sobotę (23/24.06.) oficer dyżurny krakowskiej Policji otrzymał sygnał, że na jednej z ulic Podgórza właśnie dochodzi do kradzieży. Według zgłaszającego złodzieje mieli kraść rower z

Policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który atakował kobiety

Policjanci z VII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który atakował kobiety – dotkliwie je bił, a następnie kradł rzeczy osobiste.  Zatrzymany rok temu wyszedł z więzienia gdzie odbywał

Nietrzeźwy kursant

Nietypowe zdarzenie tarnowscy policjanci odnotowali 10 marca 2017 roku w godzinach porannych. W Tarnowcu patrol Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie na drodze wojewódzkiej W977 sprawdzał trzeźwość kierowców. Wśród kontrolowanych

Właściciel warsztatu mechanicznego ukrywał narkotyki w wynajmowanym garażu oraz pojazdach zaparkowanych obok

Policjanci z III komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 51-letniego mężczyznę i ujawnili duże ilości środków odurzających Policjanci sprawdzając informację, że właściciel jednego z warsztatów mechanicznych na Prądniku Białym może posiadać

Kraków. Nielegalny tytoń nie trafi do klientów

Krakowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz celnikami zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który handlował nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Zabezpieczono 4,5 tys. papierosów  bez polskiej akcyzy oraz prawie kilogram tytoniu. Z informacji, którymi dysponowali

Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej zatrzymali 22-latka, u którego znaleziono broń i amunicję

16 marca br. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji  w Dąbrowie Tarnowskiej zatrzymali 22-letniego mieszkańca Radgoszczy , u którego w domu w trakcie przeszukania znaleziono 1 sztukę broni palnej tj.