Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas zaplanowanej akcji zatrzymali dealera narkotykowego oraz jego kompana.

Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas zaplanowanej akcji zatrzymali dealera narkotykowego oraz jego kompana.

Policjanci z wydziału dw z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie systematycznie eliminują z przestrzeni publicznej zjawisko produkcji środków odurzających  jak również handlu nimi. Dobre policyjne rozpoznanie przestępczego środowiska przekłada się na skuteczność działania w  karnym rozliczaniu sprawców oraz niedopuszczaniu do obiegu kolejnych partii narkotyków.

Pod koniec marca, policjanci uzyskali informację, że 36-letni mężczyzna mieszkający w krakowskich Łagiewnikach, może posiadać znaczne ilości środków odurzających i wraz ze swoim  kolegą przygotowuje się do uprawy konopi indyjskich. Policjanci wyczekali na odpowiedni moment, kiedy obaj panowie będą w mieszkaniu i postanowili sprawdzić te informacje.

Podczas przeszukania u gospodarza mieszkania ujawniono 670 g marihuany oraz ok. 40 g białej skrystalizowanej substancji, która trafiła do badań  do laboratorium kryminalistycznego. Natomiast 29-letni „gość” miał przy sobie pewną ilość mefedronu. Oprócz narkotyków policjanci ujawnili także 3 młynki oraz wagę do porcjowania narkotyków. W jednym z pomieszczeń natrafiono na specjalistyczny sprzęt  w postaci urządzeń do wentylacji, lamp do nagrzewania itp.  służący do uprawy konopi indyjskich.

29-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków ( art. 62 ust.1 Uopn) natomiast 36-latek zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, a także czynienia przygotowań do wprowadzenia tychże do obrotu i posiadania przyrządów do wytwarzania i przerobu narkotyków. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Previous Spożywał alkohol pod sklepem – okazało się, że jest poszukiwany
Next Na bankowych promocjach zarobił 15 tys. Złotych

Może to Ci się spodoba

Sukces chrzanowskich policjantów w walce z przestępczością narkotykową

03 marca b.r. policjanci z Rewiru Dzielnicowych KPP Chrzanów odnieśli kolejny sukces w walce z przestępczością narkotykową. Wyeliminowali z obrotu narkotyki o czarnorynkowej wartości ok. 15500zł. Tego dnia zatrzymali do

Kolejny raz zaoferowano policjantom kupno narkotyków

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie pełniący służbę w patrolu nieumundurowanym zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy zaoferowali im do sprzedaży środki odurzające. Narkotykowi dilerzy usłyszą zarzuty posiadania i sprzedaży

Zatrzymano złodzieja, który kradł metodą „na skarpetki”

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 40-letniego obywatela Rumunii.  Podczas kontroli drogowej został rozpoznany przez jednego z interweniujących policjantów – jako poszukiwany za kradzieże. Próbował zbiec policjantom. Do zdarzenia

Policjanci zlikwidowali kolejną, dużą nielegalną uprawę konopi indyjskich, zatrzymali plantatorów i zabezpieczyli narkotyki o szacowanej wartości ponad 200 tysięcy złotych

Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali kolejną dużą plantację marihuany, którą prowadzili dwaj mieszkańcy jednej z podoświęcimskich miejscowości. Likwidując ich uprawę funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 krzewów konopi indyjskich, 

Zatrzymani do bójki z użyciem noża

Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o udział  w bójce z udziałem niebezpiecznych narzędzi. Jeden z nich okazał się również poszukiwanym sprawcą uszkodzenia pojazdów. Wszyscy

Kolejne uderzenie w krakowski nielegalny rynek gier hazardowych

Od kwietnia tego roku policjanci  Wydziału do walki z przestępczością GospodarcząKomendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Delegatury Małopolskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Krakowie prowadzą działania wymierzone