Krakowskie CBŚP zabezpieczyło narkotyki warte 350 tys. złotych
19 maja 2017 1538 Views

Krakowskie CBŚP zabezpieczyło narkotyki warte 350 tys. złotych

Zatrzymanie 10 osób, zabezpieczenie narkotyków wartych prawie 350 tys. złotych i broni palnej Magnum 44 – to finał działań policjantów krakowskiego CBŚP przy współpracy z policjantami z Wieliczki i Krakowa. Funkcjonariusze rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się hurtowym obrotem środkami odurzającymi. Wśród zabezpieczonych narkotyków znajduje się marihuana, amfetamina i kokaina. Policjanci CBŚP ustalili, że od 2016 roku dilerzy wprowadzili na rynek kilkaset kilogramów narkotyków. Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, a także handlem środkami odurzającymi. 8 osób zostało tymczasowo aresztowanych.
Funkcjonariusze krakowskiego CBŚP uzyskali informację, że w województwie małopolskim działa grupa przestępcza handlująca hurtowymi ilościami narkotyków. Kiedy policjanci CBŚP poszerzyli swoją wiedzę, ustalili że dilerzy potrafią sprzedać w ciągu doby nawet 20 kg różnego rodzaju środków odurzających. Grupa działała od 2016 roku w całym kraju i wprowadziła na rynek kilkaset kilogramów narkotyków. „Towar” przemycali z kilku państw europejskich. Po zebraniu dostatecznej ilości informacji na temat handlarzy, funkcjonariusze CBŚP podjęli decyzję o zatrzymaniu ustalonych członków narkobiznesu.

Policjanci CBŚP, wspierani przez funkcjonariuszy z KMP w Krakowie i KPP w Wieliczce oraz policyjnych antyterrorystów z KWP w Krakowie, jednocześnie wkroczyli do kilku obiektów na terenie Krakowa i powiatu wielickiego, w których przebywali dilerzy. Zatrzymali 10 osób i przeszukali ich mieszkania oraz samochody. Policjanci zabezpieczyli ponad 20 kg marihuany, 2 kg amfetaminy i 100 gramów kokainy. Czarnorynkowa wartość narkotyków to blisko 350 tys. złotych. W garażu, należącym do jednego z członków grupy, funkcjonariusze znaleźli broń palną – Magnum 44 i 30 sztuk amunicji oraz 50 litrów wyciągu z ziela konpi . Po dokładnym sprawdzeniu samochodów handlarzy, policjanci odkryli w nich specjalne spreparowane skrytki umożliwiające przewóz narkotyków.

Funkcjonariusze zabezpieczyli mienie dilerów przekraczające 750 tys. złotych.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, a także handlem narkotykami. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krakowie, Sąd Rejonowy tymczasowo aresztował 8 osób.

Previous Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przewozili narkotyki. Jeden z nich posiadał również znaczne ilości środków odurzających w miejscu zamieszkania
Next Funkcjonariusze odzyskali skradzionego we Francji mercedesa klasy S, wartego 0,5 mln złotych i zatrzymali sprawcę tej kradzieży z włamaniem

Może to Ci się spodoba

Zatrzymany w Krakowie obywatel Rumunii oszukał kilkanaście firm na terenie UE i Turcji

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali pięćdziesięcioletniego obywatela Rumunii, który posługując się fałszywymi dokumentami wyłudził pieniądze od kilkunastu osób z Niemiec, Turcji, Włoch i Hiszpanii.

Dziesięć zarzutów usłyszał młody mężczyzna, który pobił swoją partnerkę a następnie ukradł jej telefon komórkowy

Do zdarzenia  doszło 21 lipca 2017 roku około godziny 15.40 na jednym z osiedli w Wieliczce. 28-latek pobił dotkliwie swoją partnerkę i ukradł  jej telefon komórkowy, a następnie uciekł. Kobiecie

17 nietrzeźwych, 6 po narkotykach. Działania krakowskiej „drogówki”

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie w ostatnich trzech dniach zatrzymali 17 nietrzeźwych kierowców. Kolejnych sześciu prowadziło samochód po zażyciu narkotyku. To wynik trzydniowych działań krakowskiej policji, których głównym

Zatrzymani do bójki z użyciem noża

Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o udział  w bójce z udziałem niebezpiecznych narzędzi. Jeden z nich okazał się również poszukiwanym sprawcą uszkodzenia pojazdów. Wszyscy

Olkusz. Towar bez akcyzy

Tytoń i papierosy ujawnili policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, w mieszkaniu 62-letniej olkuszanki. Nielegalny towar został zarekwirowany. Wstępne straty, jakie poniósł Skarb

Niepołomice. Mężczyzna zamówił narkotyki przez internet

Niepołomice – 9 lutego 2017 roku pracownik firmy kurierskiej podczas przepakowywania towaru na stanowisku weryfikacyjnym ujawnił uszkodzony pakunek, w którym znajdował się susz roślinny koloru brunatno-zielonego. Na miejsce został skierowany