Krakowskie CBŚP zabezpieczyło narkotyki warte 350 tys. złotych
19 maja 2017 1542 Views

Krakowskie CBŚP zabezpieczyło narkotyki warte 350 tys. złotych

Zatrzymanie 10 osób, zabezpieczenie narkotyków wartych prawie 350 tys. złotych i broni palnej Magnum 44 – to finał działań policjantów krakowskiego CBŚP przy współpracy z policjantami z Wieliczki i Krakowa. Funkcjonariusze rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się hurtowym obrotem środkami odurzającymi. Wśród zabezpieczonych narkotyków znajduje się marihuana, amfetamina i kokaina. Policjanci CBŚP ustalili, że od 2016 roku dilerzy wprowadzili na rynek kilkaset kilogramów narkotyków. Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, a także handlem środkami odurzającymi. 8 osób zostało tymczasowo aresztowanych.
Funkcjonariusze krakowskiego CBŚP uzyskali informację, że w województwie małopolskim działa grupa przestępcza handlująca hurtowymi ilościami narkotyków. Kiedy policjanci CBŚP poszerzyli swoją wiedzę, ustalili że dilerzy potrafią sprzedać w ciągu doby nawet 20 kg różnego rodzaju środków odurzających. Grupa działała od 2016 roku w całym kraju i wprowadziła na rynek kilkaset kilogramów narkotyków. „Towar” przemycali z kilku państw europejskich. Po zebraniu dostatecznej ilości informacji na temat handlarzy, funkcjonariusze CBŚP podjęli decyzję o zatrzymaniu ustalonych członków narkobiznesu.

Policjanci CBŚP, wspierani przez funkcjonariuszy z KMP w Krakowie i KPP w Wieliczce oraz policyjnych antyterrorystów z KWP w Krakowie, jednocześnie wkroczyli do kilku obiektów na terenie Krakowa i powiatu wielickiego, w których przebywali dilerzy. Zatrzymali 10 osób i przeszukali ich mieszkania oraz samochody. Policjanci zabezpieczyli ponad 20 kg marihuany, 2 kg amfetaminy i 100 gramów kokainy. Czarnorynkowa wartość narkotyków to blisko 350 tys. złotych. W garażu, należącym do jednego z członków grupy, funkcjonariusze znaleźli broń palną – Magnum 44 i 30 sztuk amunicji oraz 50 litrów wyciągu z ziela konpi . Po dokładnym sprawdzeniu samochodów handlarzy, policjanci odkryli w nich specjalne spreparowane skrytki umożliwiające przewóz narkotyków.

Funkcjonariusze zabezpieczyli mienie dilerów przekraczające 750 tys. złotych.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, a także handlem narkotykami. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krakowie, Sąd Rejonowy tymczasowo aresztował 8 osób.

Previous Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przewozili narkotyki. Jeden z nich posiadał również znaczne ilości środków odurzających w miejscu zamieszkania
Next Funkcjonariusze odzyskali skradzionego we Francji mercedesa klasy S, wartego 0,5 mln złotych i zatrzymali sprawcę tej kradzieży z włamaniem

Może to Ci się spodoba

Nietrzeźwy pasażer wszczął awanturę w nocnym autobusie na krakowskich Dębnikach. Kiedy policjanci znaleźli u niego narkotyki, chciał zwalić winę na kierowcę

2 kwietnia br. około godz.1:30 w nocy oficer dyżurny Policji w Krakowie przyjął zgłoszenie o awanturującym się pasażerze autobusu, który nie chce opuścić pojazdu. Na ul. Barską, gdzie autobus miał

Zatrzymany za posiadanie środków odurzających

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został objęty dozorem policyjnym. To kolejna

Nietrzeźwy kursant

Nietypowe zdarzenie tarnowscy policjanci odnotowali 10 marca 2017 roku w godzinach porannych. W Tarnowcu patrol Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie na drodze wojewódzkiej W977 sprawdzał trzeźwość kierowców. Wśród kontrolowanych

Złodziejskie trio odpowie przed sądem za wielokrotne kradzieże z włamaniem

W połowie marca br. do Komisariatu Policji II w Krakowie zaczęła napływać większa ilości zgłoszeń dotyczących włamań do piwnic oraz komórek lokatorskich położonych na nowopowstałych osiedlach mieszkaniowych krakowskiej dzielnicy Grzgórzki.

Zatrzymany w Krakowie obywatel Rumunii oszukał kilkanaście firm na terenie UE i Turcji

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali pięćdziesięcioletniego obywatela Rumunii, który posługując się fałszywymi dokumentami wyłudził pieniądze od kilkunastu osób z Niemiec, Turcji, Włoch i Hiszpanii.

Policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 2 złodziei paliwa ze stacji benzynowych

Do Komisariatu Policji III w Krakowie wpłynęło zawiadomienie z jednej z sieciowych Stacji Paliw o kradzieży paliwa o wartości ok. 1000zł. Sprawcą kradzieży miał być kierujący białym busem a tankował