Krakowskie CBŚP zabezpieczyło narkotyki warte 350 tys. złotych
19 maja 2017 1545 Views

Krakowskie CBŚP zabezpieczyło narkotyki warte 350 tys. złotych

Zatrzymanie 10 osób, zabezpieczenie narkotyków wartych prawie 350 tys. złotych i broni palnej Magnum 44 – to finał działań policjantów krakowskiego CBŚP przy współpracy z policjantami z Wieliczki i Krakowa. Funkcjonariusze rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się hurtowym obrotem środkami odurzającymi. Wśród zabezpieczonych narkotyków znajduje się marihuana, amfetamina i kokaina. Policjanci CBŚP ustalili, że od 2016 roku dilerzy wprowadzili na rynek kilkaset kilogramów narkotyków. Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, a także handlem środkami odurzającymi. 8 osób zostało tymczasowo aresztowanych.
Funkcjonariusze krakowskiego CBŚP uzyskali informację, że w województwie małopolskim działa grupa przestępcza handlująca hurtowymi ilościami narkotyków. Kiedy policjanci CBŚP poszerzyli swoją wiedzę, ustalili że dilerzy potrafią sprzedać w ciągu doby nawet 20 kg różnego rodzaju środków odurzających. Grupa działała od 2016 roku w całym kraju i wprowadziła na rynek kilkaset kilogramów narkotyków. „Towar” przemycali z kilku państw europejskich. Po zebraniu dostatecznej ilości informacji na temat handlarzy, funkcjonariusze CBŚP podjęli decyzję o zatrzymaniu ustalonych członków narkobiznesu.

Policjanci CBŚP, wspierani przez funkcjonariuszy z KMP w Krakowie i KPP w Wieliczce oraz policyjnych antyterrorystów z KWP w Krakowie, jednocześnie wkroczyli do kilku obiektów na terenie Krakowa i powiatu wielickiego, w których przebywali dilerzy. Zatrzymali 10 osób i przeszukali ich mieszkania oraz samochody. Policjanci zabezpieczyli ponad 20 kg marihuany, 2 kg amfetaminy i 100 gramów kokainy. Czarnorynkowa wartość narkotyków to blisko 350 tys. złotych. W garażu, należącym do jednego z członków grupy, funkcjonariusze znaleźli broń palną – Magnum 44 i 30 sztuk amunicji oraz 50 litrów wyciągu z ziela konpi . Po dokładnym sprawdzeniu samochodów handlarzy, policjanci odkryli w nich specjalne spreparowane skrytki umożliwiające przewóz narkotyków.

Funkcjonariusze zabezpieczyli mienie dilerów przekraczające 750 tys. złotych.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, a także handlem narkotykami. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krakowie, Sąd Rejonowy tymczasowo aresztował 8 osób.

Previous Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przewozili narkotyki. Jeden z nich posiadał również znaczne ilości środków odurzających w miejscu zamieszkania
Next Funkcjonariusze odzyskali skradzionego we Francji mercedesa klasy S, wartego 0,5 mln złotych i zatrzymali sprawcę tej kradzieży z włamaniem

Może to Ci się spodoba

Wadowice. Obywatel uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie

55 – letni mieszkaniec Skawiny nie bacząc na konsekwencje karne, ani zagrożenie, które mógł stworzyć na drodze, wsiadł do samochodu mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna kierował samochodem

Samochód wpadł do rowu. Za kółkiem pijany kierowca

Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowania kolizji drogowej oraz kierowania bez uprawnień usłyszał 44-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia w Podchybiu. Dyżurny policji otrzymał informacje, że

Policjanci III Komisariatu Policji w Krakowie w jednym z mieszkań na Prądniku Czerwonym znaleźli dużą ilość narkotyków oraz poszukiwaną17-latkę, która uciekła z ośrodka szkolno – wychowawczego

Funkcjonariusze z III Komisariatu Policji w Krakowie rozpracowując przestępczość narkotykową na swoim terenie działania uzyskali informację, że w jednym z bloków na Czerwonym Prądniku  dochodzi do rozprowadzania środków odurząjących. Kilka

Zatrzymany w Krakowie obywatel Rumunii oszukał kilkanaście firm na terenie UE i Turcji

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali pięćdziesięcioletniego obywatela Rumunii, który posługując się fałszywymi dokumentami wyłudził pieniądze od kilkunastu osób z Niemiec, Turcji, Włoch i Hiszpanii.

Olkusz. Towar bez akcyzy

Tytoń i papierosy ujawnili policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, w mieszkaniu 62-letniej olkuszanki. Nielegalny towar został zarekwirowany. Wstępne straty, jakie poniósł Skarb

Złodziejskie trio odpowie przed sądem za wielokrotne kradzieże z włamaniem

W połowie marca br. do Komisariatu Policji II w Krakowie zaczęła napływać większa ilości zgłoszeń dotyczących włamań do piwnic oraz komórek lokatorskich położonych na nowopowstałych osiedlach mieszkaniowych krakowskiej dzielnicy Grzgórzki.