Monitorowanie drogowego przewozu towarów
14 kwietnia 2017 roku w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, odbyło się drugie robocze spotkanie przedstawicieli Izby Administracji Skarbowej w Krakowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie.
Tematem spotkania były prace związane z opracowaniem Porozumienia o współdziałaniu Izby Administracji Skarbowej w Krakowie z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie. Ma ono na celu zapewnienie sprawnego i skutecznego współdziałania pomiędzy tymi instytucjami przy realizacji zadań określonych Ustawą z dnia 9 marca 2017 roku o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów, która wejdzie w życie 18 kwietnia 2017 roku.
W ramach współdziałania zaplanowano szkolenia obu służb w tym zakresie, w tym również wspólne kontrole na małopolskich drogach.
Centralne szkolenie odbędzie się 19 kwietnia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie, podczas którego omówione zostaną praktyczne aspekty policyjnej kontroli w oparciu o wyżej wymienioną Ustawę.
Może to Ci się spodoba
Małopolscy policjanci zabezpieczali „74 TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR”
Od 29 lipca do 4 sierpnia 2017 roku na terenie woj. małopolskiego odbyło się pięć etapów „74 TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR” – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce. W
Święto Policji w KPP w Krakowie
Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.
Proces leczenia narkomani – poszczególne etapy
Jak wiadomo leczenie uzależnienia od narkotyków nie jest proste i zwykle trwa bardzo długi czas. W związku z rodzajem uzależnienia, możemy samo leczenie od narkomanii podzielić na różne etapy i
Warsztaty w IPN
W dniu 15 maja 2017 r. , w siedzibie IPN Biuro Edukacji Narodowej Centrum Edukacyjne Przystanek Historia w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 odbyły się warsztaty do konkursu „Policjanci w służbie
Kompostownik ogrodowy: jak założyć kompostownik w ogrodzie?
W trakcie prac w ogrodzie powstaje duża ilość odpadów organicznych: trawa, skrawki gałęzi, kora itp. Niektórzy wrzucają to wszystko do pobliskiego wąwozu lub spalają. Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że wszystkie te
Mija rok od Światowych Dni Młodzieży
W lipcu ubiegłego roku w Polsce odbyły się 31. Światowe Dni Młodzieży, w których udział wzięło 2,5 mln pielgrzymów ze 187 krajów. W uroczystościach uczestniczył Papież Franciszek, przedstawiciele Episkopatu Polski

