Noc Muzeów w Komendzie Głównej Policji. Wśród uczestników policjant z Krakowa
Przed kilkoma dniami w Komendzie Głównej Policji odbyła się ”Noc Muzeów”. Bramy KGP otwarte były dla zwiedzających od godziny 18:00 do północy. Ilość chętnych była tak duża, że już na ponad godzinę przed otwarciem pod bramą czekała całkiem spora grupka chętnych. Jednym z tworzących grupę rekonstrukcyjną przedwojennych policjantów, ubranych w granatowe mundury Policji Państwowej, był policjant z Krakowa, posterunkowy Krzysztof Nawrot, na codzień funkcjonariusz Wydziału Sztab Policji KMP w Krakowie.
Dla chętnych, którzy zdecydowali się odwiedzić gmach KGP, przygotowano wiele atrakcji. Zwiedzający mogli zobaczyć między innymi: gabinet Komendanta Głównego Policji, miejsca narad kierownictwa polskiej policji- Salę Generalską oraz Tablicę Pamięci upamiętniającą poległych w służbie policjantów. Przygotowane zostały także liczne ekspozycje stałe. Odwiedzającym zaprezentowano elementy wyposażenia policyjnych antyterrorystów z Biura Operacji Antyrerrorystycznych KGP, policyjne radiowozy, liczne projekcje filmowe oraz prezentacje zdjęć. Chętni mogli także pod nadzorem wyspecjalizowanych funkcjonariuszy Laboratorium Kryminalistycznego KGP wykonać odbitki linii papilarnych swoich dłoni.
Dużym zainteresowaniem cieszył się występ Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.
Przed budynkiem KGP przez grupę rekonstruktorów zostało przygotowane stoisko, którego tematyka dotyczyła Historii Policji. Można było na nim zobaczyć elementy historycznego umundurowania, liczne fotografie, zabytkową broń, przedstawiono także wygląd procedury daktyloskopijej stosowanej w Policji Państwowej w okresie II Rzeczypospolitej oraz wiele innych atrakcji związanych historią formacji. Grupa zaprezentowała również kilka inscenizacji dotyczących polskiej policji Państwowej okresu międzywojennego.
Posterunkowy Krzysztof Nawrot jest policjantem Wydziału Sztab Policji KMP w Krakowie. W służbie od grudnia 2015 roku. Aktualnie magistrant na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim. Interesuje się historią, muzyką, sztuką sakralną i literaturą. Uprawia sport, interesuje się również strzelectwem.
Może to Ci się spodoba
„Handel ludźmi”
W ramach realizacji „Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018”, w miesiącu maju b.r., policjantki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadziły w Galicyjskim Centrum Integracji Społecznej
Działania Policji drogowej „BUS” i „TRUCK”
W czwartek 16 lutego 2017r. małopolska Policja drogowa na terenie całego województwa przeprowadziła działania ukierunkowane na kontrolę busów, autobusów oraz pojazdów ciężarowych. Szczególna uwaga zwracana była na sposób wykonywania zorganizowanego
Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci
Wraz z rozwojem techniki i powszechnym dostępem do sieci klienci coraz częściej robią zakupy przez Internet. Jak wszyscy wiemy, wiąże się to z możliwością zakupów bez konieczności wychodzenia z domu.
Prezydent Krakowa: jestem za budową metra, ale jeszcze nie teraz
W niedzielę, 25 kwietnia, mieszkańcy Krakowa wypowiedzą się w referendum, czy chcą organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Prezydent miasta liczy na pozytywne odpowiedzi Krakowian, bo jak podkreśla, projekt się spina i jest
Podsumowanie obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie
15 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych drużyn biorących udział w grze wirtualno-terenowej, która została zorganizowana przez Komendę Wojewódzką
Stop. Agresji Drogowej. Widzisz? Reaguj – każdy może pomóc w walce z piratami drogowymi
Od sierpnia 2014 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie funkcjonuje Nieetatowy Zespół do Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drogach. W skład Zespołu działającego wchodzą zarówno policjanci z wydziału ruchu drogowego

