Obywatel ujął nietrzeźwego kierowcę
15 lutego 2017 1972 Views

Obywatel ujął nietrzeźwego kierowcę

Dzięki czujności i odważnej postawie mieszkańca gminy Biecz udało się zatrzymać pijanego kierowcę, który stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. Mężczyzna ujął mieszkańca gminy Lipinki uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a następnie powiadomił policjantów, którzy po przybyciu na miejsce przebadali kierującego. Okazało się, że miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj (13.02.2017 r.) około godziny 21:40 w miejscowości Libusza. Jadący drogą krajową mężczyzna zauważył przed sobą kilka bardzo wolno poruszających się samochodów. Okazało się, że pierwszy z nich – Opel, jadąc bardzo wolno blokował przejazd pozostałym pojazdom. Kiedy kierowca Opla próbował skręcić, silnik wyłączył się. Po chwili mężczyzna uruchomił samochód i ruszył „zygzakiem” w kierunku Libuszy.

Wszystko to wzbudziło podejrzenie, że kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Jadący za Oplem mężczyzna natychmiast zadziałał. Zatrzymał kierowcę Opla i odebrał mu kluczyki, mimo jego agresywnej postawy. Powiadomieni policjanci bardzo szybko przybyli na miejsce i podjęli dalsze czynności. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego Oplem. Okazało się, że mężczyzna miał 2,98 promila alkoholu w organizmie. Mieszkańcowi gminy Lipinki zatrzymano prawo jazdy. Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Na szczególne słowa uznania zasługuje postawa interweniującego mężczyzny, który bez chwili wahania podjął działania wobec pijanego kierowcy. Dzięki jego odwadze i poczuciu odpowiedzialności z pewnością udało się zapobiec tragedii na drodze.

żródło: KPP Gorlice

Previous Olkusz. Handel nielegalną odzieżą
Next Olkusz. Towar bez akcyzy

Może to Ci się spodoba

Zatrzymany mężczyzna rozprowadzający nielegalne wyroby tytoniowe

15 marca br. w godzinach wieczornych, policjanci  Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczego z VIII Komisariatu Policji w Krakowie na Al. Przyjaźni w Nowej Hucie zatrzymali do kontroli kierującego Audi A6.  Policjanci

Policjanci z Wydziału Sztab Policji KMP w Krakowie zatrzymali 32-letniego złodzieja

W nocy z piątku na sobotę (23/24.06.) oficer dyżurny krakowskiej Policji otrzymał sygnał, że na jednej z ulic Podgórza właśnie dochodzi do kradzieży. Według zgłaszającego złodzieje mieli kraść rower z

Przewoził narkotyki. Proponował policjantom łapówkę

Policjanci  z KPP w Krakowie zatrzymali kierującego, który miał cofnięte prawo jazdy i był pod wpływem narkotyków. W samochodzie znajdowało się 1.5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 60 000 zł. Mężczyzna

Zatrzymany 24-letni mieszkaniec Krakowa, który posiadał narkotyki

Policjanci z 6 Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 24-letniego mieszkańca Krakowa, który w mieszkaniu posiadał znaczne ilości środków odurzających.. Do zdarzenia doszło  kilka dni temu. Policjanci kryminalni zajmujący się zwalczaniem

Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego dealera narkotyków

Dzielnicowi z VI Komisariatu Policji w Krakowie zorganizowali zasadzkę na znanego im dealera narkotyków, poszukiwanego do osadzeniaw zakładzie karnym. Niespodziewający się niczego 29-latek został zatrzymany. 29-letni mieszkaniec Krakowa, był poszukiwany

Dozór dla młodego narkotykowego dilera z powiatu krakowskiego

16 czerwca br. przed północą w Nowej Górze dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krzeszowicach zauważyli trzy młode osoby, które na widok mundurowych zaczęły zachowywać się nerwowo i niepewnie. Funkcjonariusze podjęli