Obywatel ujął nietrzeźwego kierowcę
Dzięki czujności i odważnej postawie mieszkańca gminy Biecz udało się zatrzymać pijanego kierowcę, który stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. Mężczyzna ujął mieszkańca gminy Lipinki uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a następnie powiadomił policjantów, którzy po przybyciu na miejsce przebadali kierującego. Okazało się, że miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło wczoraj (13.02.2017 r.) około godziny 21:40 w miejscowości Libusza. Jadący drogą krajową mężczyzna zauważył przed sobą kilka bardzo wolno poruszających się samochodów. Okazało się, że pierwszy z nich – Opel, jadąc bardzo wolno blokował przejazd pozostałym pojazdom. Kiedy kierowca Opla próbował skręcić, silnik wyłączył się. Po chwili mężczyzna uruchomił samochód i ruszył „zygzakiem” w kierunku Libuszy.
Wszystko to wzbudziło podejrzenie, że kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu.
Jadący za Oplem mężczyzna natychmiast zadziałał. Zatrzymał kierowcę Opla i odebrał mu kluczyki, mimo jego agresywnej postawy. Powiadomieni policjanci bardzo szybko przybyli na miejsce i podjęli dalsze czynności. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego Oplem. Okazało się, że mężczyzna miał 2,98 promila alkoholu w organizmie. Mieszkańcowi gminy Lipinki zatrzymano prawo jazdy. Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Na szczególne słowa uznania zasługuje postawa interweniującego mężczyzny, który bez chwili wahania podjął działania wobec pijanego kierowcy. Dzięki jego odwadze i poczuciu odpowiedzialności z pewnością udało się zapobiec tragedii na drodze.
żródło: KPP Gorlice
Może to Ci się spodoba
Małopolscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która dokonała 4 napadów rabunkowych na sklepy spożywcze w Małopolsce
27.07. około godz. 20 policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali 3 sprawców napadu na sklep spożywczy, do którego doszło kilkadziesiąt minut wcześniej w miejscowości Janowiczki koło Miechowa. Sprawcy
Zatrzymani pseudograficiarze
Krakowscy policjanci zatrzymali młodych mężczyzn, którzy zniszczyli elewację bloku w Podgórzu. Straty wyceniono na 1000 złotych. Ponadto w mieszkaniu jednego ze sprawców znaleziono marihuanę.. Do zdarzenia doszło kilka dni temu
Zatrzymany za narkotyki
18 sierpnia 2017 roku w Chabówce Policjanci z KP w Rabce Zdrój zatrzymali 18 letniego mieszkańca Raby Wyżnej przy którym w trakcie kontroli drogowej ujawniono środki odurzające w postaci marihuany
Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie ujawnili niemal 2,5 kg suszu marihuany
Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali 26-letniego mieszkańca krakowskiego powiatu, który pod balkonem, w swoim miejscu zamieszkania przechowywał prawie 2,5 kg suszu marihuany, pozwalających na uzyskanie ponad 5 tys.
Olkusz. Towar bez akcyzy
Tytoń i papierosy ujawnili policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, w mieszkaniu 62-letniej olkuszanki. Nielegalny towar został zarekwirowany. Wstępne straty, jakie poniósł Skarb
Realizacja narkotykowa krakowskich policjantów
Kilka dni temu funkcjonariusze KMP w Krakowie udali się do 30-letniego mieszkańca powiatu myślenickiego, u którego zgodnie ze zdobytymi informacjami miały znajdować się narkotyki. W godzinach popołudniowych policjanci zapukali do

