Odprawa służbowa Zastępców Komendantów Wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych
W dniach 6 – 7 lutego 2017 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Dafne” w Zakopanem odbyła się odprawa służbowa zastępców komendantów wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych, poświęcona podsumowaniu realizacji zadań przez służbę kryminalną w roku 2016 oraz omówieniu planów na rok 2017. Obradom przewodniczył I Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Andrzej Szymczyk.
W odprawie, obok zastępców komendantów wojewódzkich Policji nadzorujących pion kryminalny w garnizonach, uczestniczyli przedstawiciele kierownictwa Centralnego Biura Śledczego Policji, Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Szkoły Policji w Pile, a także przedstawiciele kierownictwa Biur Komendy Głównej Policji: Kryminalnego, do walki z Cyberprzestępczością, Wywiadu i Informacji Kryminalnych oraz Międzynarodowej Współpracy Policji.
W trakcie odprawy, I Zastępca Komendanta Głównego Policji przedstawił analizy statystyczne obrazujące wyniki realizacji zadań przez całą służbę kryminalną polskiej Policji oraz poszczególne garnizony w roku 2016. Wskazał najważniejsze cele i zadania stojące przed pionem kryminalnym w roku 2017.
Przedstawiciele Komendy Głównej Policji oraz CLKP i CBŚP podsumowali obiegły rok w nadzorowanych przez ich jednostki i komórki organizacyjne obszarach, a także wskazali najważniejsze zamierzenia na rok 2017.
W drugim dniu obrad przedstawiciel Ministerstwa Finansów, obecny Zastępca Szefa Służby Celnej wygłosił wykład na temat Krajowej Administracji Skarbowej – jej celów, zadań oraz płaszczyzn współpracy z Policją.
Odprawa była również okazją do uroczystego pożegnania odchodzących w stan spoczynku I Zastępców Komendantów Wojewódzkich Policji: w Szczecinie – insp. Jana Pytki, w Olsztynie – insp. Andrzeja Zielonki oraz w Lublinie – insp. Sławomira Zagojskiego.
Może to Ci się spodoba
Laureaci konkursu ,, Dzień Bezpiecznego Internetu’’ odwiedzili Komisariat Policji IV w Krakowie
W dniu 15 marca 2017 roku Komisariat Policji IV w Krakowie przy ul. Królewskiej 4 odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 93 oraz Szkoły Podstawowej nr 153, którzy jako laureaci konkursu
Mija rok od Światowych Dni Młodzieży
W lipcu ubiegłego roku w Polsce odbyły się 31. Światowe Dni Młodzieży, w których udział wzięło 2,5 mln pielgrzymów ze 187 krajów. W uroczystościach uczestniczył Papież Franciszek, przedstawiciele Episkopatu Polski
Nagrody Komendanta Głównego Policji dla wyróżniających się policjantów w Małopolsce
22 lutego br. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Tomasz Miłkowski, wraz z Wojewodą Małopolskim panem Józefem Pilchem, wręczył przyznane przez Komendanta Głównego Policji, nagrody wyróżniającym się policjantom garnizonu
Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?
Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.
Kradł w firmie, w której był szefem
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.
W Krakowie rusza budowa prawie 1400 tanich mieszkań
Kraków jest jednym z dwóch miast w Polsce, obok Warszawy, w których przybywa i będzie przybywać mieszkańców, a wielu z nich to absolwenci licznych krakowskich uczelni. Problemem dla młodych ludzi jest jednak brak własnego mieszkania. Uwzględniając zarobki


0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!