Odprawa służbowa Zastępców Komendantów Wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych
W dniach 6 – 7 lutego 2017 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Dafne” w Zakopanem odbyła się odprawa służbowa zastępców komendantów wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych, poświęcona podsumowaniu realizacji zadań przez służbę kryminalną w roku 2016 oraz omówieniu planów na rok 2017. Obradom przewodniczył I Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Andrzej Szymczyk.
W odprawie, obok zastępców komendantów wojewódzkich Policji nadzorujących pion kryminalny w garnizonach, uczestniczyli przedstawiciele kierownictwa Centralnego Biura Śledczego Policji, Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Szkoły Policji w Pile, a także przedstawiciele kierownictwa Biur Komendy Głównej Policji: Kryminalnego, do walki z Cyberprzestępczością, Wywiadu i Informacji Kryminalnych oraz Międzynarodowej Współpracy Policji.
W trakcie odprawy, I Zastępca Komendanta Głównego Policji przedstawił analizy statystyczne obrazujące wyniki realizacji zadań przez całą służbę kryminalną polskiej Policji oraz poszczególne garnizony w roku 2016. Wskazał najważniejsze cele i zadania stojące przed pionem kryminalnym w roku 2017.
Przedstawiciele Komendy Głównej Policji oraz CLKP i CBŚP podsumowali obiegły rok w nadzorowanych przez ich jednostki i komórki organizacyjne obszarach, a także wskazali najważniejsze zamierzenia na rok 2017.
W drugim dniu obrad przedstawiciel Ministerstwa Finansów, obecny Zastępca Szefa Służby Celnej wygłosił wykład na temat Krajowej Administracji Skarbowej – jej celów, zadań oraz płaszczyzn współpracy z Policją.
Odprawa była również okazją do uroczystego pożegnania odchodzących w stan spoczynku I Zastępców Komendantów Wojewódzkich Policji: w Szczecinie – insp. Jana Pytki, w Olsztynie – insp. Andrzeja Zielonki oraz w Lublinie – insp. Sławomira Zagojskiego.
Może to Ci się spodoba
Noc Muzeów w Komendzie Głównej Policji. Wśród uczestników policjant z Krakowa
Przed kilkoma dniami w Komendzie Głównej Policji odbyła się ”Noc Muzeów”. Bramy KGP otwarte były dla zwiedzających od godziny 18:00 do północy. Ilość chętnych była tak duża, że już na
Prezydent Krakowa: jestem za budową metra, ale jeszcze nie teraz
W niedzielę, 25 kwietnia, mieszkańcy Krakowa wypowiedzą się w referendum, czy chcą organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Prezydent miasta liczy na pozytywne odpowiedzi Krakowian, bo jak podkreśla, projekt się spina i jest
Małopolscy policjanci promują konkurs „Odblaskowa Szkoła” na naradach dla dyrektorów szkół podstawowych
W poniedziałek 28 sierpnia br. w kinie Kijów w Krakowie odbyła się narada dyrektorów szkół i placówek oświatowych województwa małopolskiego, organizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli policjanci
Służba i pasja – spotkanie pań w MSWiA w dniu ich święta
Z okazji Dnia Kobiet Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaprosił wyróżniające się funkcjonariuszki służb mundurowych. Jedną z nich była przedstawicielka małopolskiej Policji starszy sierżant Patrycja Pszczelińska. 8 marca
39-letni sprawca śmiertelnego potrącenia pieszej, który uciekł z miejsca wypadku, został zatrzymany w pościgu przez policjantów OPP w Krakowie
Wczoraj, około godz.17:30 na ul. Potrzask w Krakowie doszło do wypadku śmiertelnego w którym zginęła piesza. Jak ustalili policjanci, 39-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra w pewnym momencie utracił
Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”
4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana

