Policjanci edukują amatorów białego szaleństwa

Policjanci edukują amatorów białego szaleństwa

Policjanci z sądeckiej komendy w dniu 26 stycznia2017 r. na stokach w Cieniawie i Kamiannej, edukowali  amatorów białego szaleństwa. W ramach kampanii „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” rozdawali narciarzom i snowboardzistom ulotki przypominające zasady prawidłowego zachowania podczas rekreacji na śniegu.

Celem kampanii „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Uprawianie sportów zimowych, prócz dostarczenia wrażeń estetycznych i relaksu, niesie ze sobą także zagrożenia w postaci popełniania przestępstw i wykroczeń, dlatego sądeccy policjanci podejmują działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego zwolennikom aktywnego wypoczynku zimowego. Rozdając ulotki w Cieniawie i Kamiannej uczulali na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na stoku oraz przypominali o obowiązku jazdy w kasku osób do 16 roku życia i bezwzględnym zakazie uprawiania zimowych sportów pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Zainteresowanym odpowiadali na pytania dotyczące zabezpieczenia sprzętu narciarskiego przed kradzieżą oraz kar jakie grożą za naruszenie przepisów na stoku.

Elementem kampanii jest również konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu Reguł FIS organizowany przez Komendę Główną Policji oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN pod hasłem „Stok nie jest dla bałwanów”. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie do 20 lutego 2017 r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych na adres Komendy Głównej Policji. Regulamin oraz kartę zgłoszenia do konkursu można znaleźć na stronie internetowej Policja.pl.

Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Polski Związek Narciarski, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych oraz Polska Organizacja Turystyczna. Kampanię wspiera także Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w KGP.

Previous Policjanci zatrzymali sprawców napadu
Next Odprawa służbowa Zastępców Komendantów Wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych

Może to Ci się spodoba

„Handel ludźmi”

W ramach realizacji „Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018”, w miesiącu maju b.r., policjantki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadziły w Galicyjskim Centrum Integracji Społecznej

Kolejne oszustwo „metodą na wnuczka”. Małopolska Policja przestrzega i apeluje o ostrożność

W ostatnim okresie czasu w Krakowie jak i na terenie Małopolski doszło do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy tzw. „metodą na wnuczka” modyfikowaną przez sprawców pod różne legendy (np.  „na syna/córkę”,

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali w Krakowie oszusta oferującego do sprzedaży podrobione zegarki znanych marek

16.03. br. podczas wspólnej akcji policjantów wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie został zatrzymany oszust, sprzedający  poprzez  Internet podróbki zegarków

Laureaci konkursu ,, Dzień Bezpiecznego Internetu’’ odwiedzili Komisariat Policji IV w Krakowie

W dniu 15 marca 2017 roku Komisariat Policji IV w Krakowie przy ul. Królewskiej 4 odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 93 oraz Szkoły Podstawowej nr 153, którzy jako laureaci konkursu

Stop. Agresji Drogowej. Widzisz? Reaguj – każdy może pomóc w walce z piratami drogowymi

Od sierpnia 2014 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie funkcjonuje  Nieetatowy Zespół do Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drogach. W skład Zespołu działającego wchodzą zarówno policjanci z wydziału ruchu drogowego

Policjant w drodze do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusz ogniwa patrolowego, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Dobczycach, w drodze do pracy, uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 32-latek za kółkiem samochodu stwarzał zagrożenie dla innych