Policjanci zlikwidowali kolejną, dużą nielegalną uprawę konopi indyjskich, zatrzymali plantatorów i zabezpieczyli narkotyki o szacowanej wartości ponad 200 tysięcy złotych
Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali kolejną dużą plantację marihuany, którą prowadzili dwaj mieszkańcy jednej z podoświęcimskich miejscowości. Likwidując ich uprawę funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 krzewów konopi indyjskich, specjalistyczny sprzęt, a także przejęli blisko 150g gotowego do sprzedaży suszu marihuany.
W trakcie podejmowanych czynności policjanci ustalili, że dwaj mężczyźni 19 i 24 – letni, na terenie jednej z miejscowości w pobliżu Oświęcimia wspólnie prowadzą uprawę konopi indyjskich. Posiadając tę informację funkcjonariusze przeszukali najpierw tereny przyległe do posesji jednego z podejrzanych, gdzie w zaroślach ujawnili ponad 200 krzewów konopi indyjskich w różnym stadium rozwoju. Następnie wkroczyli na teren posesji przy której mieściła się uprawa. W trakcie przeszukania domu znajdującego się na posesji w jednym z pokojów policjanci znaleźli 100 młodych sadzonek konopi indyjskich. Rośliny znajdowała się w specjalnie przygotowanej szafie wyposażonej w profesjonalną aparaturę wspomagającą wegetację roślin. Kolejne dowody świadczące o tym, że podejrzani przygotowywali się do wprowadzenia na czarny rynek większej ilości marihuany funkcjonariusze znaleźli w toku dalszego przeszukania ujawniając dwa worki foliowe z zawartością gotowego już suszu marihuany. W związku z powyższym obaj plantatorzy zostali zatrzymani.
Policjanci oszacowali, że z zabezpieczonego suszu oraz roślin mężczyźni mogli uzyskać około 8 tysięcy porcji narkotyku o szacowanej wartości ponad 200 tysięcy złotych. Poprzez zatrzymanie plantatorów i zabezpieczenie ich towaru funkcjonariusze nie dopuścili, aby narkotyki trafiły do obrotu.
Za posiadanie narkotyków i uprawę konopi indyjskich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Może to Ci się spodoba
Odprawa roczna w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie
12 stycznia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się odprawa służbowa, na której podsumowano stan bezpieczeństwa w regionie, omówiono efekty pracy małopolskich policjantów w minionym roku, przedstawiono
Poszukiwany 22-latek zatrzymany podczas interwencji
Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie podczas interwencji dotyczącej zakłócania ciszy nocnej zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary 22-latka. Policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań w Pogórzu, w którym
Zatrzymany za posiadanie środków odurzających
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został objęty dozorem policyjnym. To kolejna
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował okraść klienta w kantorze wymiany walut
Policjanci z 4 Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który pod koniec lutego próbował okraść klienta wymieniającego gotówkę w kantorze. Poszukiwania mężczyzny trwały kilka dni. Zatrzymany usłyszał zarzuty usiłowania
26-latek zatrzymany przez krakowskich policjantów usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków.
Policjanci kryminalni z III Komisariatu Policji w Krakowie ustalili, że w jednym z mieszkań na krakowskim Białym Prądniku mogą znajdować się znaczne ilości narkotyków. Podczas przeszukania (3 lutego), br. w
Pościg za złodziejem ulicami Krakowa i nurtem Wisły
Policjanci z II Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 17-letniego sprawcę wymuszenia rozbójniczego Kilka dni temu w godzinach wieczornych funkcjonariusze Ogniwa Wywiadowczo Patrolowego Komisariatu Policji II w Krakowie pełniąc służbę patrolową

