Policjant w drodze do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
14 marca 2017 1617 Views

Policjant w drodze do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusz ogniwa patrolowego, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Dobczycach, w drodze do pracy, uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 32-latek za kółkiem samochodu stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Miał prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu, wieczorem. Policjant, na drodze powiatowej w Pcimiu zauważył, jak prowadzący Audi A3 jedzie całą szerokością jezdni, bez potrzeby przyspieszał i nagle hamował. Styl jazdy kierowcy wyraźnie wskazywał na to, że może on znajdować się pod wpływem zabronionych środków.

Policjant postanowił wyprzedzić pojazd wykonujący niebezpieczne manewry i nie zważając na możliwość uszkodzenia swojego auta, zajechał drogę mężczyźnie. Zmusił go do zatrzymania się. Będąc już pewnym, że kierowca jest pod wyraźnym działaniem alkoholu policjant kazał mu wyłączyć silnik samochodu i oddać kluczyki.

Wezwany na miejsce patrol ruchu drogowego sprawdził stan trzeźwości mężczyzny urządzeniem pomiarowym. 32-letni mieszkaniec gminy Pcim kierował samochodem osobowym mając prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Previous Kolejny raz zaoferowano policjantom kupno narkotyków
Next Dzielnicowi zatrzymali złodzieja sklepowego

Może to Ci się spodoba

Inauguracja „Bezpiecznych Wakacji 2017” z sądeckimi policjantami

Bezpieczne Wakacje 2017 uważamy za otwarte! Takim okrzykiem w minioną sobotę (24 czerwca), zainaugurowano rozpoczynające się wakacje. Festyn na płycie rynku odbył się z udziałem sądeckich policjantów, którzy promowali zasady

Odprawa służbowa Zastępców Komendantów Wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych

W dniach 6 – 7 lutego 2017 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Dafne” w Zakopanem odbyła się odprawa służbowa zastępców komendantów wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych, poświęcona podsumowaniu realizacji zadań przez

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Wczoraj przypadała  226. rocznica uchwalenia przez rząd Rzeczpospolitej Obojga Narodów pierwszej w Europie Ustawy Zasadniczej. Konstytucja 3 Maja była aktem prawnym, który w ówczesnej formie miał za zadanie łączyć, często

Kolejne 2 złote medale Szymona Kulki na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles

Kolejne doskonałe informacje docierają do Gorlic z Los Angeles, gdzie odbywają się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Sierżant Szymon Kulka – biegający policjant Posterunku Policji w Uściu Gorlickim – do

Wspólne przedsięwzięcie policji małopolskiej i holenderskiej

W dniach od 05 do 17 czerwca 2017 roku, realizując umowę o współpracy pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, a Komendą Główną Policji w Hadze, dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji

Sprawca brutalnego rozboju został zatrzymany przez krakowskich policjantów

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju do jakiego doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. Wówczas na wracającego po pracy do domu kierowcę MPK napadł mężczyzna. Usłyszał