Porozumienie Akademii Górniczo- Hutniczej i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie

Porozumienie Akademii Górniczo- Hutniczej i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie

Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prof. Tadeusz Słomka oraz Komendant Miejski Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak podpisali dzisiaj porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie zapewnienia porządku i bezpieczeństwa na terenie uczelni.

Podpisane porozumienie jest kontynuacją współpracy rozpoczętej osiemnaście lat temu. Celem umowy jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Miasteczka Studenckiego AGH oraz wszystkim osobom przebywającym na terenie całego kampusu uczelni.

Zgodnie z treścią zawartej dziś umowy, Rektor AGH wyraża zgodę na działanie funkcjonariuszy policji na terenie AGH bez jego uprzedniego wezwania między innymi w następujących przypadkach:

– bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia ludzkiego albo klęski żywiołowej,

– uzasadnionego podejrzenia, że na terenie uczelni przebywa osoba posiadająca narkotyki, handlująca nimi, udostępniająca je innym osobom lub nakłaniająca do ich użycia; prowadzona jest produkcja narkotyków; znajdują się substancje, które mogą być podstawą do wytworzenia z nich narkotyków lub przebywa osoba lub osoby podejmujące działania wskazujące na ich terrorystyczny charakter.

Dodatkowo, władze AGH wyraziły zgodę na pełnienie służby patrolowej przez funkcjonariuszy policji na terenie uczelni w celu ujawnienia sprawców wykroczeń oraz zatrzymania sprawców przestępstw. Podpisane dzisiaj porozumienie będzie obowiązywać do 30 września 2020 roku. Umowę sygnowali prof. Tadeusz Słomka, Rektor AGH w Krakowie oraz insp. Rafał Leśniak, Komendant Miejski Policji w Krakowie.

Previous Krakowscy policjanci zatrzymali właścicielkę jednej z krakowskich galerii sztuki
Next Małopolscy policjanci upamiętnili policjantów pomordowanych w 1940 roku przez NKWD

Może to Ci się spodoba

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali w Krakowie oszusta oferującego do sprzedaży podrobione zegarki znanych marek

16.03. br. podczas wspólnej akcji policjantów wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie został zatrzymany oszust, sprzedający  poprzez  Internet podróbki zegarków

Podsumowanie obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie

15 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych drużyn biorących udział w grze wirtualno-terenowej, która została zorganizowana przez Komendę Wojewódzką

Kradł w firmie, w której był szefem

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.

Policjant w drodze do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusz ogniwa patrolowego, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Dobczycach, w drodze do pracy, uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 32-latek za kółkiem samochodu stwarzał zagrożenie dla innych

SUSHI BISTRO przecenia o połowę swój kultowy zestaw sushi – SET13!

Od 21 czerwca mieszkańcy Kielc mogą cieszyć się specjałami kuchni japońskiej jakie serwuje sieć restauracji SUSHI BISTRO. W dniu otwarcia restauracja rozdawała 100 darmowych zestawów sushi. Atrakcja przyciągnęła wielu klientów.

Nagrody Komendanta Głównego Policji dla wyróżniających się policjantów w Małopolsce

22 lutego br. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Tomasz Miłkowski, wraz z Wojewodą Małopolskim panem Józefem Pilchem, wręczył przyznane przez Komendanta Głównego Policji, nagrody wyróżniającym się policjantom garnizonu