Służba i pasja – spotkanie pań w MSWiA w dniu ich święta
9 marca 2017 1926 Views

Służba i pasja – spotkanie pań w MSWiA w dniu ich święta

Z okazji Dnia Kobiet Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaprosił wyróżniające się funkcjonariuszki służb mundurowych. Jedną z nich była przedstawicielka małopolskiej Policji starszy sierżant Patrycja Pszczelińska.

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Swoje święto obchodzą wtedy wszystkie kobiety. Z tej okazji Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaprosił wyróżniające się funkcjonariuszki służb mundurowych.

Szef MSWiA podziękował Paniom, za łączenie służby, z domowymi obowiązkami i realizacją swoich pasji, życzył także kolejnych sukcesów. – Panie są filarami służb podległych MSWiA. Pracują na pierwszej linii, pełnią też funkcje kierownicze – podkreślił podczas spotkania minister Mariusz Błaszczak. Nadmienić należy, iż w Policji służy ponad 15,5 tys. kobiet (stanowią  15 %  funkcjonariuszy).

Jedną z zaproszonych Pań  była przedstawicielka małopolskiej Policji. Starszy sierżant Patrycja Pszczelińska jest policjantką w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Jest aktualną mistrzynią Europy i Polski w kobudo. Odznaczona Srebrnym Sztyletem Komandosa. Pytana o to, co najbardziej urzekło ją w tej sztuce walki rodem z Okinawy odpowiada: – Zafascynowało mnie przystosowanie i wykorzystanie  prostych narzędzi rolniczych do walki, wykonywane kata, w których każdy ruch ma znaczenie oraz walka broni na broń (kata z partnerem).

Z okazji Dnia Kobiet życzymy jej dalszych sukcesów sportowych.

Previous Oszustwa, narkotyki, broń
Next Próbował uciec przed policjantami bo miał przy sobie środku odurzające

Może to Ci się spodoba

Trwa 74 TOUR DE POLOGNE w Małopolsce

Za nami dwa z pięciu etapów 74 Tour de Pologne – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce, którego trasy przebiegają przez Małopolskę. Nad bezpieczeństwem wyścigu czuwa ponad 600 policjantów, do zadań

Nagrody Komendanta Głównego Policji dla wyróżniających się policjantów w Małopolsce

22 lutego br. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Tomasz Miłkowski, wraz z Wojewodą Małopolskim panem Józefem Pilchem, wręczył przyznane przez Komendanta Głównego Policji, nagrody wyróżniającym się policjantom garnizonu

Warsztaty w IPN

W dniu 15 maja 2017 r. , w siedzibie IPN Biuro Edukacji Narodowej Centrum Edukacyjne Przystanek Historia w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 odbyły się warsztaty  do konkursu „Policjanci w służbie

Odprawa służbowa Zastępców Komendantów Wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych

W dniach 6 – 7 lutego 2017 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Dafne” w Zakopanem odbyła się odprawa służbowa zastępców komendantów wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych, poświęcona podsumowaniu realizacji zadań przez

SUSHI BISTRO przecenia o połowę swój kultowy zestaw sushi – SET13!

Od 21 czerwca mieszkańcy Kielc mogą cieszyć się specjałami kuchni japońskiej jakie serwuje sieć restauracji SUSHI BISTRO. W dniu otwarcia restauracja rozdawała 100 darmowych zestawów sushi. Atrakcja przyciągnęła wielu klientów.

Już jest! Odkryj nowy, podążający za wciąż ewoluującymi potrzebami, świat eSmokingWorld!

1 lipca 2021 w Centrum Handlowym M1 w Krakowie, przy ulicy Alei Pokoju 67 otworzył się nowy punkt sprzedaży eSmokingWorld. Zawsze chcemy być blisko naszych Klientów, a dzięki temu, że