Spożywał alkohol pod sklepem – okazało się, że jest poszukiwany
Dzielnicowi z V Komisariatu Policji w Krakowie zauważyli mężczyznę, który spożywał pod sklepem spożywczym alkohol – podczas sprawdzenia okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd do odbycia kary więzienia.
Do zdarzenia doszło kilka dni temu – policjanci z rewiru dzielnicowych pełniąc służbę patrolową w terenie zauważyli mężczyznę pijącego alkohol. Na widok policjantów próbował ukryć butelkę z piwem. Funkcjonariusze podeszli do niego i poprosili o wylegitymowania się. Początkowo mężczyzna twierdził, że nie ma przy sobie dokumentu potwierdzającego tożsamość i zaczął podawać fałszywe dane. Dzielnicowi nie dali się zwieść – od razu zauważyli, że mężczyzna kłamie. Jeden z policjantów rozpoznał w legitymowanym znanego złodzieja. Rzeczywiście przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Mężczyzną okazał się 35-letni mieszkaniec Krakowa poszukiwany przez Sąd do odbycia dwóch kar więzienia m.in. za kradzież rowerów. Ponadto mężczyzna poszukiwany był przez Policję jako sprawca kradzieży z włamaniem do jednej z firm (do zdarzenia doszło w listopadzie – złodziej włamał się do pomieszczeń przedsiębiorstwa i ukradł instalację elektryczną wartą ponad 3 tysiące złotych).
Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i trafił do aresztu celem odbycia zasądzonej wcześniej kary.
Może to Ci się spodoba
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie w trakcie kontroli drogowej ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy
W ubiegłą sobotę tj. 15 lipca br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej BMW poruszające się w rejonie Alei Pokoju. W trakcie sprawdzenia bagażnika pojazdu – policjanci
Pościg za złodziejem ulicami Krakowa i nurtem Wisły
Policjanci z II Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 17-letniego sprawcę wymuszenia rozbójniczego Kilka dni temu w godzinach wieczornych funkcjonariusze Ogniwa Wywiadowczo Patrolowego Komisariatu Policji II w Krakowie pełniąc służbę patrolową
Policjanci zlikwidowali kolejną, dużą nielegalną uprawę konopi indyjskich, zatrzymali plantatorów i zabezpieczyli narkotyki o szacowanej wartości ponad 200 tysięcy złotych
Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali kolejną dużą plantację marihuany, którą prowadzili dwaj mieszkańcy jednej z podoświęcimskich miejscowości. Likwidując ich uprawę funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 krzewów konopi indyjskich,
Krakowscy policjanci zatrzymali złodzieja, który okradał sklepy w których pracował
Kilka dni temu, w godzinach popołudniowych policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji V w Krakowie, realizując materiały operacyjne, zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie co najmniej trzech kradzieży sklepowych. Kolorytu
W odwecie za nieuregulowane sprawy finansowe uszkodzili trzy samochody – policjanci ustalili sprawców wandalizmu
Praca operacyjna brzeskich kryminalnych zaowocowała zatrzymaniem i rozliczeniem dwóch młodych mężczyzn, którzy uszkodzili trzy samochody. Sprawcy w odwecie za nieuregulowane sprawy finansowe porysowali kamieniem karoserie pojazdów. Straty sięgają ponad 5,5
Otworzył drzwi policjantom, bo najprawdopodobniej spodziewał się wizyty klienta.
Policjanci Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczego III Komisariatu Policji w Krakowie ustalili, że pewien mężczyzna mieszkający w rejonie Hali Targowej na krakowskich Grzegórzkach może posiadać w swoim mieszkaniu większą ilość narkotyków.

