Święto krakowskich policjantek, policjantów i pracowników
21 lipca 2017 1642 Views

Święto krakowskich policjantek, policjantów i pracowników

Dzisiaj (20 lipca br.) w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Przybyli na nią m. in. pełniący obowiązku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp.  Robert Strzelecki, Prokurator Okręgowy w Krakowie Rafał Babiński,Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider, reprezentujący Prezydenta Miasta Krakowa sekretarz miasta Paweł Stańczyk, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Bogdan Klimek, Przewodnicząca Komisji Praworządności Rady Miasta Krakowa Agata Tatara i duszpasterz małopolskiej policji, ks. kanonik Krzysztof Bogdał. Wśród zgromadzonych nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych i instytucji współpracujących na co dzień z Komendą Miejską Policji w Krakowie, a także byłych Komendantów Miejskich Policji w Krakowie- Andrzeja Czopa, Andrzeja Skowrońskiego i Wadima Dyby.

Podczas uroczystości wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Było wśród nich dwóch oficerów starszych. Młodszymi inspektorami zostali Grzegorz Kęs, Komendant Komisariatu Policji VI oraz Gerard Kuś, Komendant KP VII. Komendant Miejski Policji w Krakowie wręczył także wyróżniającym się pracownikom policji pamiątkowe statuetki. Wśród dzięsięciu pań aż osiem reprezentowało krakowskie komisariaty.

Insp. Rafał Leśniak szczególne podziękowania przekazał instytucjom współpracującym z Komendą Miejską Policji w Krakowie, od lat wspierającym krakowską policję.

– Dzięki Waszemu wsparciu, także finansowemu, łatwiej nam pracować- powiedział insp. Rafał Leśniak.

Życzenia i podziękowania ze strony miejskiego samorządu Krakowa i samych krakowian złożył przewodniczący Bogusław Kośmider, który podkreślił dobrą ocenę działań krakowskiej policji.

Na koniec głos zabrał pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki. Złożył gratulacje awansowanym policjantkom i policjantom, dziękując za profesjonalną służbę. Zwrócił uwagę również na wsparcie pracowników, dzięki którym cele nałożone na policję realizowane są prawidłowo.

Kilku krakowskich policjantów odebrało awanse i odznaczenia wcześniej, podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbyły się dwa dni wcześniej w Oświęciumiu.

Previous Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich na terenie powiatu wadowickiego
Next Uderzenie w biznes narkotykowy

Może to Ci się spodoba

Policjanci edukują amatorów białego szaleństwa

Policjanci z sądeckiej komendy w dniu 26 stycznia2017 r. na stokach w Cieniawie i Kamiannej, edukowali  amatorów białego szaleństwa. W ramach kampanii „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” rozdawali narciarzom i

Sukces małopolskich policjantów na III Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji

W dniach 9 – 10 marca 2017 roku na stacji narciarskiej Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach  miała miejsce trzecia edycja Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji. Zawody objęte zostały patronatem

Małopolscy policjanci promują konkurs „Odblaskowa Szkoła” na naradach dla dyrektorów szkół podstawowych

W poniedziałek 28 sierpnia br. w kinie Kijów w Krakowie odbyła się narada dyrektorów szkół i placówek oświatowych województwa małopolskiego, organizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli policjanci

„Bezpieczny Senior” – spotkanie zorganizowane przez Komisariat Policji I w Krakowie

W dniu 24 maja br. w Klubie Seniora przy Kościele Mariackim w Krakowie odbyło się spotkanie skierowane do osób starszych w ramach programu „Bezpieczny Senior”. Dzielnicowi Komisariatu Policji I, omówili

Małopolscy policjanci zatrzymali 3 oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą na „wypadek krewnego”

Małopolscy policjanci zatrzymali 3 oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą na „wypadek krewnego”. To tzw. „kurierzy” – grozi im 8 lat pozbawienia wolności. Dwóch z nich zostało zatrzymanych z

Spotkanie robocze dotyczące przygotowań Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

Dzisiaj (27.03.br.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli służb  zaangażowanych w przygotowanie Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. 41 Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO  odbędzie się