Szkolenie w zakresie komunikacji z osobami niesłyszącymi
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie (02.03.2017r.) z zakresu komunikowania się z osobami niesłyszącymi, poprowadzone przez p. Monikę Folwarczną oraz p. Adama Janulka, przedstawicieli Fundacji PL – organizacji pożytku publicznego zajmującej się m.in. działalnością szkoleniowo-edukacyjną z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym z uwzględnieniem potrzeb osób z wadami słuchu.
Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie w celu realizacji zapisów ustawy o języku migowym, nakładającej na Policję, jako podmiotu zobowiązanego w rozumieniu przywołanego aktu prawnego, obowiązek zapewnienia osobom uprawnionym właściwej obsługi.
W szkoleniu uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy garnizonu małopolskiego, którzy mieli możliwość zapoznać się z podstawowymi zasadami obsługi osób niesłyszacych, w tym przede wszystkim z metodami nawiązywania i utrzymywania komunikacji, sposobami rozwiązywania problemów, prawidłową realizacją wymogów ustawy o języku migowym.
Może to Ci się spodoba
Stop. Agresji Drogowej. Widzisz? Reaguj – każdy może pomóc w walce z piratami drogowymi
Od sierpnia 2014 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie funkcjonuje Nieetatowy Zespół do Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drogach. W skład Zespołu działającego wchodzą zarówno policjanci z wydziału ruchu drogowego
Małopolscy policjanci promują konkurs „Odblaskowa Szkoła” na naradach dla dyrektorów szkół podstawowych
W poniedziałek 28 sierpnia br. w kinie Kijów w Krakowie odbyła się narada dyrektorów szkół i placówek oświatowych województwa małopolskiego, organizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli policjanci
Porozumienie Akademii Górniczo- Hutniczej i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie
Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prof. Tadeusz Słomka oraz Komendant Miejski Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak podpisali dzisiaj porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie zapewnienia porządku i bezpieczeństwa na
„Bezpieczny Senior” – spotkanie zorganizowane przez Komisariat Policji I w Krakowie
W dniu 24 maja br. w Klubie Seniora przy Kościele Mariackim w Krakowie odbyło się spotkanie skierowane do osób starszych w ramach programu „Bezpieczny Senior”. Dzielnicowi Komisariatu Policji I, omówili
Małopolscy policjanci upamiętnili policjantów pomordowanych w 1940 roku przez NKWD
26 kwietnia br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się rocznicowe uroczystości przy Obelisku poświęconym funkcjonariuszom Policji Państwowej – jeńców z obozu w Ostaszkowie, Katyniu, Twerze, Miednoje zamordowanych
Wspólne przedsięwzięcie policji małopolskiej i holenderskiej
W dniach od 05 do 17 czerwca 2017 roku, realizując umowę o współpracy pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, a Komendą Główną Policji w Hadze, dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji

