Uderzenie w biznes narkotykowy
24 lipca 2017 1660 Views

Uderzenie w biznes narkotykowy

Zatrzymane 3 osoby, zabezpieczone narkotyki, pieniądze, telefony komórkowe i sprzęt dealerski. To efekt działań, jakie przeprowadzili w zeszłym tygodniu gorliccy policjanci na terenie dwóch powiatów.

Policjanci pracujący nad śledztwem dotyczącym wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, na dzień 19 lipca br. zaplanowali skoordynowane uderzenie w narkobiznes w kilku miejscach na terenie powiatu gorlickiego i jasielskiego. Ich celem było zatrzymanie osób podejrzanych o handel i posiadanie narkotyków. Dojeżdżając do jednego z wytypowanych miejsc na terenie Biecza zauważyli, że dwie z tych osób odjeżdżają z miejsca zamieszkania. Doszło do dynamicznego zatrzymania samochodu i znajdujących się w nim: 19-letniej kobiety oraz 27-letniego mężczyzny – mieszkańców powiatu gorlickiego. W czasie przeszukań policjanci zabezpieczyli między innymi susz konopi indyjskich w ilości ponad 40 gram, kilka tysięcy złotych, telefony komórkowe i sprzęt dealerski (m.in. wagę elektroniczną).

Prokurator postawił zatrzymanym osobom kilkadziesiąt zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wystąpił, także do Sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 19-latki. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec kobiety areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Wobec mężczyzny prokurator zastosował środki wolnościowe w postaci zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego.

W międzyczasie (20 lipca 2017 roku) gorliccy kryminalni zatrzymali trzecią osobę zaangażowaną w przestępczy proceder. 18-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego prokurator postawił kilka zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Wszystkim zatrzymanym osobom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Previous Święto krakowskich policjantek, policjantów i pracowników
Next Święto Policji w KPP w Krakowie

Może to Ci się spodoba

Bocheńscy policjanci likwidują nielegalne uprawy konopi indyjskich

W dniach od 25 do 29 lipca biocheńscy policjanci prowadzili intensywne czynności ukierunkowane na likwidację upraw konopii indyjskich na terenie powiatu. 25.07. w Bochni  w rejonie pustostanu  , na nieogrodzonej, 

Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zlikwidowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono rośliny oraz gotowy susz o łącznej wartości prawie 80 tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna rozprowadzający nielegalne wyroby tytoniowe

15 marca br. w godzinach wieczornych, policjanci  Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczego z VIII Komisariatu Policji w Krakowie na Al. Przyjaźni w Nowej Hucie zatrzymali do kontroli kierującego Audi A6.  Policjanci

Krakowscy policjanci zlikwidowali „sklepik” narkotykowy funkcjonujący w jednym z bloków w dzielnicy Stare Miasto

Zatrzymano sprzedawcę oraz dwóch kupujących środki odurzające.  Dzięki  ustaleniom dzielnicowych  z  I Komisariatu Policji w Krakowie  w zakresie handlu narkotykami do którego dochodziło w okolicach dworca towarowego PKP, zlikwidowano punkt

Zatrzymano 4 oszustów działających metodą „na prezesa” i dokonujących wyłudzeń kredytów. Od dwóch małopolskich firm próbowali wyłudzić 985 000 $ i 985 000 Euro

Wydział do walki z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie wpadł na trop przestępczego procederu tj. szeregu oszustw  „President Fraud” oraz usiłowań oszustw na szkodę podmiotów gospodarczych na terenie Polski. Zatrzymano cztery 

KPP Kraków. Dozory i poręczenia majątkowe za posiadanie narkotyków

Kryminalni z Komisariatu Policji w Słomnikach zatrzymali dwie osoby: kobietę w wieku 44 lat oraz 27 – letniego mężczyznę, trudniących się narkotykowym biznesem. Proceder miał miejsce w budynku mieszkalnym w