Uderzenie w biznes narkotykowy
Zatrzymane 3 osoby, zabezpieczone narkotyki, pieniądze, telefony komórkowe i sprzęt dealerski. To efekt działań, jakie przeprowadzili w zeszłym tygodniu gorliccy policjanci na terenie dwóch powiatów.
Policjanci pracujący nad śledztwem dotyczącym wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, na dzień 19 lipca br. zaplanowali skoordynowane uderzenie w narkobiznes w kilku miejscach na terenie powiatu gorlickiego i jasielskiego. Ich celem było zatrzymanie osób podejrzanych o handel i posiadanie narkotyków. Dojeżdżając do jednego z wytypowanych miejsc na terenie Biecza zauważyli, że dwie z tych osób odjeżdżają z miejsca zamieszkania. Doszło do dynamicznego zatrzymania samochodu i znajdujących się w nim: 19-letniej kobiety oraz 27-letniego mężczyzny – mieszkańców powiatu gorlickiego. W czasie przeszukań policjanci zabezpieczyli między innymi susz konopi indyjskich w ilości ponad 40 gram, kilka tysięcy złotych, telefony komórkowe i sprzęt dealerski (m.in. wagę elektroniczną).
Prokurator postawił zatrzymanym osobom kilkadziesiąt zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wystąpił, także do Sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 19-latki. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec kobiety areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Wobec mężczyzny prokurator zastosował środki wolnościowe w postaci zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego.
W międzyczasie (20 lipca 2017 roku) gorliccy kryminalni zatrzymali trzecią osobę zaangażowaną w przestępczy proceder. 18-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego prokurator postawił kilka zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.
Wszystkim zatrzymanym osobom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Może to Ci się spodoba
Policjanci III Komisariatu Policji w Krakowie w jednym z mieszkań na Prądniku Czerwonym znaleźli dużą ilość narkotyków oraz poszukiwaną17-latkę, która uciekła z ośrodka szkolno – wychowawczego
Funkcjonariusze z III Komisariatu Policji w Krakowie rozpracowując przestępczość narkotykową na swoim terenie działania uzyskali informację, że w jednym z bloków na Czerwonym Prądniku dochodzi do rozprowadzania środków odurząjących. Kilka
Zatrzymany sprawca wyłudzający luksusowe pojazdy
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mężczyznę, który zajmował się przestępczym procederem polegającym na wyłudzeniach ekskluzywnych pojazdów. Mężczyzna decyzją Sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. 29 kwietnia 2017
Wadowice. Kolejne uderzenie w nielegalny biznes tytoniowy
Wadowiccy policjanci przechwycili ponad 24 kg krajanki tytoniowej. Podczas czynności policjanci zatrzymali 55-latka , który próbował wprowadzić do obrotu nielegalny tytoń. Wadowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie
Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zlikwidowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono rośliny oraz gotowy susz o łącznej wartości prawie 80 tysięcy złotych.
Dozór dla młodego narkotykowego dilera z powiatu krakowskiego
16 czerwca br. przed północą w Nowej Górze dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krzeszowicach zauważyli trzy młode osoby, które na widok mundurowych zaczęły zachowywać się nerwowo i niepewnie. Funkcjonariusze podjęli
Zatrzymany za posiadanie środków odurzających
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został objęty dozorem policyjnym. To kolejna

