Uderzenie w biznes narkotykowy
24 lipca 2017 1650 Views

Uderzenie w biznes narkotykowy

Zatrzymane 3 osoby, zabezpieczone narkotyki, pieniądze, telefony komórkowe i sprzęt dealerski. To efekt działań, jakie przeprowadzili w zeszłym tygodniu gorliccy policjanci na terenie dwóch powiatów.

Policjanci pracujący nad śledztwem dotyczącym wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, na dzień 19 lipca br. zaplanowali skoordynowane uderzenie w narkobiznes w kilku miejscach na terenie powiatu gorlickiego i jasielskiego. Ich celem było zatrzymanie osób podejrzanych o handel i posiadanie narkotyków. Dojeżdżając do jednego z wytypowanych miejsc na terenie Biecza zauważyli, że dwie z tych osób odjeżdżają z miejsca zamieszkania. Doszło do dynamicznego zatrzymania samochodu i znajdujących się w nim: 19-letniej kobiety oraz 27-letniego mężczyzny – mieszkańców powiatu gorlickiego. W czasie przeszukań policjanci zabezpieczyli między innymi susz konopi indyjskich w ilości ponad 40 gram, kilka tysięcy złotych, telefony komórkowe i sprzęt dealerski (m.in. wagę elektroniczną).

Prokurator postawił zatrzymanym osobom kilkadziesiąt zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wystąpił, także do Sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 19-latki. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec kobiety areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Wobec mężczyzny prokurator zastosował środki wolnościowe w postaci zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego.

W międzyczasie (20 lipca 2017 roku) gorliccy kryminalni zatrzymali trzecią osobę zaangażowaną w przestępczy proceder. 18-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego prokurator postawił kilka zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Wszystkim zatrzymanym osobom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Previous Święto krakowskich policjantek, policjantów i pracowników
Next Święto Policji w KPP w Krakowie

Może to Ci się spodoba

Podsumowanie „Ferii 2017” na małopolskich drogach

W okresie od 16 stycznia do 26 lutego 2017 roku zostały przeprowadzone policyjne działania „Bezpieczne ferie 2017”. Z uwagi na duże natężenie ruchu, a co za tym idzie wzrost zagrożenia

JUŻ WKRÓTCE RUSZA XXV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY – PORADY

Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji

16-letni dealer narkotykowy

Pomimo że nie miał przy sobie narkotyków, zdradziła go woń marihuany, którąprzesiąknięte było jego ubranie. 16-letni dealer  zatrzymany przez policjantów IV Komisariatu Policji w Krakowie odpowie za ponad 100 czynów

Nowy Sącz. Promile za kółkiem

W miniony weekend sądeccy funkcjonariusze przerwali dalszą jazdę 3 nietrzeźwym kierującym. Rekordzista miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny raz przypominamy, że pijany kierowca swoim zachowaniem stwarza zagrożenie nie tylko

Zaatakowali pracownika ochrony gazem i maczetą. Zostali wczoraj zatrzymani przez policjantów z VI Komisariatu Policji w Krakowie

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali dwie osoby, które brały udział w pobiciu pracownika ochrony. Jeden z zatrzymanych usłyszał już zarzuty z art. 158. § 1 KK (Kto

Spożywał alkohol pod sklepem – okazało się, że jest poszukiwany

Dzielnicowi z V Komisariatu Policji w Krakowie zauważyli mężczyznę, który spożywał pod sklepem spożywczym alkohol – podczas sprawdzenia okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd do odbycia kary więzienia.