Uderzenie w biznes narkotykowy
Zatrzymane 3 osoby, zabezpieczone narkotyki, pieniądze, telefony komórkowe i sprzęt dealerski. To efekt działań, jakie przeprowadzili w zeszłym tygodniu gorliccy policjanci na terenie dwóch powiatów.
Policjanci pracujący nad śledztwem dotyczącym wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, na dzień 19 lipca br. zaplanowali skoordynowane uderzenie w narkobiznes w kilku miejscach na terenie powiatu gorlickiego i jasielskiego. Ich celem było zatrzymanie osób podejrzanych o handel i posiadanie narkotyków. Dojeżdżając do jednego z wytypowanych miejsc na terenie Biecza zauważyli, że dwie z tych osób odjeżdżają z miejsca zamieszkania. Doszło do dynamicznego zatrzymania samochodu i znajdujących się w nim: 19-letniej kobiety oraz 27-letniego mężczyzny – mieszkańców powiatu gorlickiego. W czasie przeszukań policjanci zabezpieczyli między innymi susz konopi indyjskich w ilości ponad 40 gram, kilka tysięcy złotych, telefony komórkowe i sprzęt dealerski (m.in. wagę elektroniczną).
Prokurator postawił zatrzymanym osobom kilkadziesiąt zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wystąpił, także do Sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 19-latki. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec kobiety areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Wobec mężczyzny prokurator zastosował środki wolnościowe w postaci zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego.
W międzyczasie (20 lipca 2017 roku) gorliccy kryminalni zatrzymali trzecią osobę zaangażowaną w przestępczy proceder. 18-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego prokurator postawił kilka zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.
Wszystkim zatrzymanym osobom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Może to Ci się spodoba
Oszustwa, narkotyki, broń
Kilka dni temu policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością oraz z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspolnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, działając pod nadzorem Prokuratury
Podsumowanie „Ferii 2017” na małopolskich drogach
W okresie od 16 stycznia do 26 lutego 2017 roku zostały przeprowadzone policyjne działania „Bezpieczne ferie 2017”. Z uwagi na duże natężenie ruchu, a co za tym idzie wzrost zagrożenia
Zatrzymany przez policjantów z IV Komisariatu Policji w Krakowie kierowca mazdy nie miał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków
U pasażera znaleziono 275 tabletek ekstasy oraz około 30 g marihuany. W niedzielę ( 26.03.) w godzinach przedpołudniowych, policjanci z IV Komisariatu Policji pełnili służbę w okolicach Alei Trzech Wieszczów.
Zatrzymany za posiadanie narkotyków
Rankiem, 4 lipca br., funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krzeszowicach w m. Dubie, zatrzymali do kontroli drogowej niepewnie kierującego samochodem osobowym m-ki Opel. Wynik badania przeprowadzonego na zawartość narkotyków w organizmie wskazał, iż
Kolejny kierowca kierował po zażyciu narkotyku
Policjanci Komisariatu Policji VI w Krakowie zatrzymali 23- letniego mężczyznę, który kierował samochodem po zażyciu narkotyków. Badanie testerem wykazało obecność w organizmie krakowianina marihuany i amfetaminy. Mężczyźnie pobrano krew do
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie w trakcie kontroli drogowej ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy
W ubiegłą sobotę tj. 15 lipca br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej BMW poruszające się w rejonie Alei Pokoju. W trakcie sprawdzenia bagażnika pojazdu – policjanci

