Zatrzymani dwaj dilerzy
Policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się sprzedażą środków odurzających. Mężczyźni w wieku 21 i 22 lat usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków za co grozi do 8 pozbawienia wolności.
Policjanci kryminalni z VIII Komisariatu Policji w Krakowie zajmujący się rozpracowaniem grup przestępczych namierzyli dwóch mężczyzn, którzy mogą zajmować się sprzedażą środków odurzających na terenie Krakowa. Kryminalni zauważyli dilera, gdy wsiadał do taksówki. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli i w tym czasie wylegitymowali obserwowanego 21-latka. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie prawie 0,5 kg gotowego suszu konopi indyjskich. Diler został zatrzymany. Do kolejnego z wytypowanych przestępców doszło w mieszkaniu na jednym z nowohuckich osiedli. To tam właśnie policjanci natrafili na kolejne partie środków odurzających w postaci marihuany.
Według przeprowadzonych ustaleń mężczyźni od dłuższego czasu razem współpracowali – nabywali większe ilości środków odurzających, a następnie istnieje duże prawdopodobieństwo – dzieląc na mniejsze działki sprzedawali przypadkowo spotkanym klientom.
Policjanci ustalają skąd pochodziły sprzedawane środki i do jakich odbiorów miały trafić.
Dzisiaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie na chwilę obecną usłyszeli zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62 tj. posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Może to Ci się spodoba
Policjanci z Wydziału Sztab Policji KMP w Krakowie zatrzymali 32-letniego złodzieja
W nocy z piątku na sobotę (23/24.06.) oficer dyżurny krakowskiej Policji otrzymał sygnał, że na jednej z ulic Podgórza właśnie dochodzi do kradzieży. Według zgłaszającego złodzieje mieli kraść rower z
Krakowscy policjanci zatrzymali właścicielkę jednej z krakowskich galerii sztuki
20 kwietnia br., w toku śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową Kraków Śródmieście – Zachód, policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KMP w Krakowie zatrzymali 67-letnią właścicielkę jednej z
Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o pranie pieniędzy
Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte w 2014 r. przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie po złożeniu zawiadomienia przez Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Postępowanie prowadzone przez małopolskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą
Krzewy konopi indyjskich w polanowickim lesie
W minioną środę (5 lipca br.) w polanowickim lesie policjanci zlikwidowali hodowlę krzewów konopi indyjskich. Na nielegalną uprawę roślin natknął się podczas obchodu, jeden z opiekunów kniei. Podleśniczy z Nadleśnictwa w Miechowie o swoim odkryciu powiadomił stróżów prawa. Mundurowi z
Samochód wpadł do rowu. Za kółkiem pijany kierowca
Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowania kolizji drogowej oraz kierowania bez uprawnień usłyszał 44-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia w Podchybiu. Dyżurny policji otrzymał informacje, że
Wadowice. Kolejne uderzenie w nielegalny biznes tytoniowy
Wadowiccy policjanci przechwycili ponad 24 kg krajanki tytoniowej. Podczas czynności policjanci zatrzymali 55-latka , który próbował wprowadzić do obrotu nielegalny tytoń. Wadowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie

