Zlikwidowano plantację marihuany w powiecie wadowickim
Blisko 150 krzewów konopi indyjskich, profesjonalny sprzęt do uprawy i 2,5 kg gotowego do sprzedaży narkotyku zabezpieczyli policjanci CBŚP z Bielska Białej przy wsparciu policjantów z KPP Wadowice w czasie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych na jednej z posesji w powiecie wadowickim. Funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o nielegalną uprawę konopi indyjskich i produkcję znacznych ilości marihuany.
Policjanci CBŚP z Bielska Białej weszli na posesję w powiecie wadowickim. Wiedzieli, że może znajdować się tam plantacja konopi indyjskich. Przy pomocy policjantów z KPP Wadowice podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych policjanci zabezpieczyli profesjonalną uprawę konopi, gdzie znajdowało się prawie 150 roślin z rozwiniętym kwiatostanem. Konopie uprawiane były przy wykorzystaniu w pełni zautomatyzowanego osprzętu oświetleniowo-nawadniającego i wentylacyjnego. Funkcjonariusze zabezpieczyli też znaczne ilości odczynników chemicznych wykorzystywanych do uprawy.
W przygotowanej przez 35-letniego mężczyznę specjalnej „suszarni” policjanci natrafili na 2,5 kg świeżo wyprodukowanej marihuany. Zlikwidowana plantacja umożliwiała zebranie kolejnych 30 kg gotowej marihuany o wartości w obrocie hurtowym blisko 500 000 złotych.
Mężczyźnie w Prokuraturze Rejonowej w Wadowicach zostały przedstawione zarzuty nielegalnej uprawy konopi indyjskich i produkcji znacznych ilości substancji odurzających. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec mężczyzny. Za przestępstwa te grozi nawet do 15 lat więzienia.
Może to Ci się spodoba
W wyniku wspólnych działań małopolskich policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej zatrzymanych zostało 15 członków grupy przestępczej, która wprowadziła do obrotu około 2 mln sztuk papierosów bez akcyzy
Od pewnego czasu, policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie rozpracowywali nielegalny handel wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy zarówno na terenie Małopolski jak i Śląska. Pojawiające się
Olkusz. Towar bez akcyzy
Tytoń i papierosy ujawnili policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, w mieszkaniu 62-letniej olkuszanki. Nielegalny towar został zarekwirowany. Wstępne straty, jakie poniósł Skarb
Policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 2 złodziei paliwa ze stacji benzynowych
Do Komisariatu Policji III w Krakowie wpłynęło zawiadomienie z jednej z sieciowych Stacji Paliw o kradzieży paliwa o wartości ok. 1000zł. Sprawcą kradzieży miał być kierujący białym busem a tankował
Ustalono sprawcę dewastacji 28 samochodów osobowych w Krakowie
29 kwietnia br. około godz. 4:30 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o odgłosach tłuczonego szkła na ul. Władysława Szafera w Krakowie. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ujawnili, że n/n sprawca dokonał wybicia
Podsumowanie „Ferii 2017” na małopolskich drogach
W okresie od 16 stycznia do 26 lutego 2017 roku zostały przeprowadzone policyjne działania „Bezpieczne ferie 2017”. Z uwagi na duże natężenie ruchu, a co za tym idzie wzrost zagrożenia
17-letni Belg na wycieczce szkolnej zdemolował zaparkowany przy Rynku Głównym samochód osobowy
Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 17-letniego obywatela Belgi – przebywającego w Krakowie na wycieczce szkolnej. Chłopak wracając z nocnej imprezy zniszczył samochód zaparkowany na jednej z ulic

