Krakowscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową
5 maja 2017 1887 Views

Krakowscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową zabezpieczyli lawetę oraz 3 samochody ukryte w dziupli samochodowej. Zatrzymano  2 mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty kradzieży tych pojazdów.  

1 maja br. około godz. 2 w nocy,  policjanci z V Komisariatu  Policji w Krakowie przyjęli  zawiadomienie o kradzieży samochodu z rejonu Rynku Podgórskiego. Kilka godzin wcześniej właściciel pojazdu zaparkował  tam swojego białego  VW Transportera. Kiedy wrócił, samochodu nie było. Wraz z pojazdem zniknęły dokumenty (w postaci dowodu rejestracyjnego oraz dowodu ubezpieczenia), które były w środku.

Godzinę później (o godz.3 nad ranem) w innym rejonie Krakowa, a mianowicie w Swoszowicach, policjanci z VI Komisariatu Policji zostali wezwani do kradzieży lawety załadowanej  dwoma samochodami (Land Rover i Seat Ibiza) sprowadzonymi (dwa dni wcześniej) z Francji. Kradzież zauważył przez okno jeden z mieszkańców  ulicy.  Jak zeznał, do zaparkowanej lawety podjechali białym VW Transporterem jacyś nieznani mu ludzie, podpięli ją do auta po czym odjechali.

Zarówno właścicielka lawety jak i jej sąsiad, będący właścicielem Land Rovera i Seata Ibizy złożyli natychmiast zawiadomienia o kradzieży. Z uwagi na  charakter obu spraw postępowanie przejęli do prowadzenia policjanci  Wydziału  do Walki z  Przestępczością Samochodową KMP w Krakowie. Funkcjonariusze ustalili, że VW Transporter, który posłużył do kradzieży lawety jest tym skradzionym chwilę wcześniej w Rynku Podgórskim. Intensywna praca operacyjna pozwoliła błyskawicznie wytypować osoby  związane  z tym procederem, jak również miejsce gdzie mogą być przechowywane kradzione samochody.

2 maja br. w  godzinach popołudniowych policjanci pojawili się na jednej z posesji w krakowskich  Dębnikach. To tutaj, podczas przeszukania przydomowej szklarni natrafiono na kradzione pojazdy. Policjanci zabezpieczyli VW Transportera, Seata Ibizę, Land Rovera a także przyczepę służącą do transportu pojazdów. Funkcjonariusze zabezpieczyli także stojące na posesji Renault Kangoo i Seata Leona, które  najprawdopodobniej służyły do popełniania przestępstw. Wartość skradzionych pojazdów to w sumie prawie 100 tys. złotych. Na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn (w wieku 27 i 30 lat). Zebrane dowody pozwoliły na postawienie obu sprawcom zarzutów kradzieży (art.278 KK), kradzieży z włamaniem (art.279 KK)  a  młodszemu z mężczyzn dodatkowo zarzut posiadania narkotyków (art. 62 ust.1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii). Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. 5 maja br. Sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na 3 miesiące.

Sprawa jest rozwojowa. Prowadzący postępowanie ustalają m.in. czy w dziupli przechowywane były także inne samochody pochodzące z kradzieży.

Previous Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja
Next Zatrzymany 24-letni mieszkaniec Krakowa, który posiadał narkotyki

Może to Ci się spodoba

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował okraść klienta w kantorze wymiany walut

Policjanci z 4 Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który pod koniec lutego próbował okraść  klienta wymieniającego gotówkę w kantorze. Poszukiwania mężczyzny trwały kilka dni. Zatrzymany usłyszał zarzuty usiłowania

KPP Kraków. Dozory i poręczenia majątkowe za posiadanie narkotyków

Kryminalni z Komisariatu Policji w Słomnikach zatrzymali dwie osoby: kobietę w wieku 44 lat oraz 27 – letniego mężczyznę, trudniących się narkotykowym biznesem. Proceder miał miejsce w budynku mieszkalnym w

Nietrzeźwy kursant

Nietypowe zdarzenie tarnowscy policjanci odnotowali 10 marca 2017 roku w godzinach porannych. W Tarnowcu patrol Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie na drodze wojewódzkiej W977 sprawdzał trzeźwość kierowców. Wśród kontrolowanych

Jedna z największych od kilku lat plantacja konopi indyjskich została zlikwidowana

Małopolscy policjanci zlikwidowali jedną z największych od kilku lat plantacjikonopi indyjskich w naszym województwie. Zatrzymano właściciela posesji oraz pracujących przy uprawie dwóch mężczyzn. Zabezpieczono ponad 2800 krzaków konopi oraz 36,5

Kolejna osoba zajmująca się nielegalnym procederem rozliczona przez policjantów

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą przedstawili zarzuty 52-letniej mieszkance gminy Szczurowa, która wytwarzała wyroby tytoniowe bez wymaganego zezwolenia. To już kolejna w tym tygodniu sprawa dotycząca nielegalnego towaru zrealizowana

Andrychowscy policjanci zatrzymali sprawców pobicia i kradzieży. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5

Kilka dni temu w Andrychowie na ul. Krakowskiej mężczyźni w wieku 35 i 50 lat pobili przypadkowo napotkanego mężczyznę, po czym zabrali mu portfel z całą jego zawartością. Następnie mężczyźni