Obywatel ujął nietrzeźwego kierowcę
Dzięki czujności i odważnej postawie mieszkańca gminy Biecz udało się zatrzymać pijanego kierowcę, który stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. Mężczyzna ujął mieszkańca gminy Lipinki uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a następnie powiadomił policjantów, którzy po przybyciu na miejsce przebadali kierującego. Okazało się, że miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło wczoraj (13.02.2017 r.) około godziny 21:40 w miejscowości Libusza. Jadący drogą krajową mężczyzna zauważył przed sobą kilka bardzo wolno poruszających się samochodów. Okazało się, że pierwszy z nich – Opel, jadąc bardzo wolno blokował przejazd pozostałym pojazdom. Kiedy kierowca Opla próbował skręcić, silnik wyłączył się. Po chwili mężczyzna uruchomił samochód i ruszył „zygzakiem” w kierunku Libuszy.
Wszystko to wzbudziło podejrzenie, że kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu.
Jadący za Oplem mężczyzna natychmiast zadziałał. Zatrzymał kierowcę Opla i odebrał mu kluczyki, mimo jego agresywnej postawy. Powiadomieni policjanci bardzo szybko przybyli na miejsce i podjęli dalsze czynności. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego Oplem. Okazało się, że mężczyzna miał 2,98 promila alkoholu w organizmie. Mieszkańcowi gminy Lipinki zatrzymano prawo jazdy. Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Na szczególne słowa uznania zasługuje postawa interweniującego mężczyzny, który bez chwili wahania podjął działania wobec pijanego kierowcy. Dzięki jego odwadze i poczuciu odpowiedzialności z pewnością udało się zapobiec tragedii na drodze.
żródło: KPP Gorlice
Może to Ci się spodoba
Policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 2 złodziei paliwa ze stacji benzynowych
Do Komisariatu Policji III w Krakowie wpłynęło zawiadomienie z jednej z sieciowych Stacji Paliw o kradzieży paliwa o wartości ok. 1000zł. Sprawcą kradzieży miał być kierujący białym busem a tankował
Nowy Sącz. Promile za kółkiem
W miniony weekend sądeccy funkcjonariusze przerwali dalszą jazdę 3 nietrzeźwym kierującym. Rekordzista miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny raz przypominamy, że pijany kierowca swoim zachowaniem stwarza zagrożenie nie tylko
Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich na terenie powiatu wadowickiego
Kilka dni temu policjanci z Referatu Kryminalnego w Kalwarii Zebrzydowskiej uzyskali informację, że na nieużytkach rolnych na terenie gminy Lanckorona mają być posadzone konopie indyjskie. Funkcjonariusze pojawili się wytypowanym miejscu
Kraków. Nielegalny tytoń nie trafi do klientów
Krakowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz celnikami zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który handlował nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Zabezpieczono 4,5 tys. papierosów bez polskiej akcyzy oraz prawie kilogram tytoniu. Z informacji, którymi dysponowali
Krakowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 33-letniego dealera
Z informacji posiadanych przez policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wynikało, że od pewnego czasu w rejonie Prądnika Czerwonego w Krakowie może działać diler
Krakowskie CBŚP zabezpieczyło narkotyki warte 350 tys. złotych
Zatrzymanie 10 osób, zabezpieczenie narkotyków wartych prawie 350 tys. złotych i broni palnej Magnum 44 – to finał działań policjantów krakowskiego CBŚP przy współpracy z policjantami z Wieliczki i Krakowa.

