Zatrzymany przez policjantów z IV Komisariatu Policji w Krakowie kierowca mazdy nie miał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków
28 marca 2017 1449 Views

Zatrzymany przez policjantów z IV Komisariatu Policji w Krakowie kierowca mazdy nie miał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków

U pasażera znaleziono 275  tabletek ekstasy oraz około 30 g marihuany.

W niedzielę ( 26.03.) w godzinach przedpołudniowych, policjanci z IV Komisariatu Policji pełnili służbę  w okolicach Alei Trzech Wieszczów. Około godz. 10 na alei Słowackiego zauważyli  jadącego mazdą młodego człowieka, którego sposób kierowania wskazywał, że mężczyzna może być pod wpływem czy to alkoholu lub środków odurzających.  Policjanci zatrzymali samochód  a  24-letni mieszkaniec Bielska – Białej został wylegitymowany. Podczas kontroli dokumentów mężczyzna oświadczył, że nie ma przy sobie prawa jazdy, bo nigdy go nie posiadał.  W czasie czynności policjanci zauważyli, że kierowca zachowuje  się bardzo nerwowo i odpowiada nielogicznie na zadawane pytania.  Policjanci postanowili więc  przebadać 24-latka  na zawartość alkoholu i narkotyków. Wstępne badanie śliny wskazało, obecność w jego organizmie marihuany oraz amfetaminy. W związku z tym faktem, kierowcy pobrano krew do badań. Ich wyniki zadecydują czy będzie mu stawiany zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających ( art.178 a KK ) – za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Podczas przeprowadzania kontroli policjanci bacznie przyglądali się też  pasażerowi samochodu, którego zachowanie wzbudziło ich czujność bowiem próbował  ukryć pod nogami swój  plecak. W związku z tym  mężczyzna został wylegitymowany oraz postanowiono sprawdzić co tak skrzętnie stara się ukryć.

Jak się okazało, pasażer Mazdy, 22-letni mieszkaniec Bielska – Białej  studiujący obecnie w Krakowie miał  przy sobie narkotyki w postaci marihuany oraz tabletek ekstasy. W związku z tym został zatrzymany a policjanci przeszukali wynajmowany przez niego pokój w krakowskich Bronowicach. Tu również znaleziono pewną ilość marihuany oraz dalsze tabletki ekstasy a także wagę elektroniczną oraz  młynek służący do przerobu narkotyków. W sumie zabezpieczono  ponad 30 g marihuany, 275 sztuk tabletek ekstasy oraz  sprzęty do konfekcjonowania  narkotyków.  Mężczyzna  przyznał, że marihuana była dla jego użytku natomiast  tabletkami  ekstasy handlował. 22-latek  usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających ( art. 62 ust.2 Uopn) a także posiadania przyrządów do przetwarzania narkotyków ( art.54 ust1 Uopn) oraz udzielania narkotyków w celu osiągniecia korzyści majątkowej.  Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Previous Nietrzeźwy kierujący zatrzymany na autostradzie
Next Złodziejskie trio odpowie przed sądem za wielokrotne kradzieże z włamaniem

Może to Ci się spodoba

16-letni dealer narkotykowy

Pomimo że nie miał przy sobie narkotyków, zdradziła go woń marihuany, którąprzesiąknięte było jego ubranie. 16-letni dealer  zatrzymany przez policjantów IV Komisariatu Policji w Krakowie odpowie za ponad 100 czynów

Realizacja narkotykowa krakowskich policjantów

Kilka dni temu funkcjonariusze KMP w Krakowie udali się do 30-letniego mieszkańca powiatu myślenickiego, u którego zgodnie ze zdobytymi informacjami miały znajdować się narkotyki. W godzinach popołudniowych policjanci zapukali do

Policjanci CBŚP udaremnili wprowadzenie na rynek 18 kilogramów amfetaminy

Ponad 13 litrów oleju amfetaminowego, kilogram gotowej amfetaminy, 670 tabletek ekstazy zabezpieczyli policjanci CBŚP z Lublina u 36-letniego mężczyzny. Wartość zabezpieczonych narkotyków to 6 mln złotych. Mieszkaniec Małopolski usłyszał zarzuty

Zatrzymano złodzieja, który kradł metodą „na skarpetki”

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 40-letniego obywatela Rumunii.  Podczas kontroli drogowej został rozpoznany przez jednego z interweniujących policjantów – jako poszukiwany za kradzieże. Próbował zbiec policjantom. Do zdarzenia

Policjanci zatrzymali dwóch nastolatków za posiadanie narkotyków

W Niepołomicach w ostatni weekend policjanci zatrzymali dwóch nastolatków za posiadanie narkotyków. W sobotę 11 lutego br. dyżurnego Komisariatu w Niepołomicach powiadomił ojczym 16-latka, że jego pasierb od kilku dni

Kraków. Sprawca napadu na bank zatrzymany

W piątek około godz. 10, do placówki bankowej koło Nowego Kleparza w Krakowie wszedł mężczyzna, który miał czapkę z daszkiem nasunięta poniżej czoła, okulary przeciwsłoneczne oraz  sztuczne wąsy. Mężczyzna wyciągnął