Zatrzymany przez policjantów z IV Komisariatu Policji w Krakowie kierowca mazdy nie miał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków
U pasażera znaleziono 275 tabletek ekstasy oraz około 30 g marihuany.
W niedzielę ( 26.03.) w godzinach przedpołudniowych, policjanci z IV Komisariatu Policji pełnili służbę w okolicach Alei Trzech Wieszczów. Około godz. 10 na alei Słowackiego zauważyli jadącego mazdą młodego człowieka, którego sposób kierowania wskazywał, że mężczyzna może być pod wpływem czy to alkoholu lub środków odurzających. Policjanci zatrzymali samochód a 24-letni mieszkaniec Bielska – Białej został wylegitymowany. Podczas kontroli dokumentów mężczyzna oświadczył, że nie ma przy sobie prawa jazdy, bo nigdy go nie posiadał. W czasie czynności policjanci zauważyli, że kierowca zachowuje się bardzo nerwowo i odpowiada nielogicznie na zadawane pytania. Policjanci postanowili więc przebadać 24-latka na zawartość alkoholu i narkotyków. Wstępne badanie śliny wskazało, obecność w jego organizmie marihuany oraz amfetaminy. W związku z tym faktem, kierowcy pobrano krew do badań. Ich wyniki zadecydują czy będzie mu stawiany zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających ( art.178 a KK ) – za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Podczas przeprowadzania kontroli policjanci bacznie przyglądali się też pasażerowi samochodu, którego zachowanie wzbudziło ich czujność bowiem próbował ukryć pod nogami swój plecak. W związku z tym mężczyzna został wylegitymowany oraz postanowiono sprawdzić co tak skrzętnie stara się ukryć.
Jak się okazało, pasażer Mazdy, 22-letni mieszkaniec Bielska – Białej studiujący obecnie w Krakowie miał przy sobie narkotyki w postaci marihuany oraz tabletek ekstasy. W związku z tym został zatrzymany a policjanci przeszukali wynajmowany przez niego pokój w krakowskich Bronowicach. Tu również znaleziono pewną ilość marihuany oraz dalsze tabletki ekstasy a także wagę elektroniczną oraz młynek służący do przerobu narkotyków. W sumie zabezpieczono ponad 30 g marihuany, 275 sztuk tabletek ekstasy oraz sprzęty do konfekcjonowania narkotyków. Mężczyzna przyznał, że marihuana była dla jego użytku natomiast tabletkami ekstasy handlował. 22-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających ( art. 62 ust.2 Uopn) a także posiadania przyrządów do przetwarzania narkotyków ( art.54 ust1 Uopn) oraz udzielania narkotyków w celu osiągniecia korzyści majątkowej. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Może to Ci się spodoba
Krakowscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową
Policjanci zwalczający przestępczość samochodową zabezpieczyli lawetę oraz 3 samochody ukryte w dziupli samochodowej. Zatrzymano 2 mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty kradzieży tych pojazdów. 1 maja br. około godz. 2 w
Kolejny raz zaoferowano policjantom kupno narkotyków
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie pełniący służbę w patrolu nieumundurowanym zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy zaoferowali im do sprzedaży środki odurzające. Narkotykowi dilerzy usłyszą zarzuty posiadania i sprzedaży
Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich na terenie powiatu wadowickiego
Kilka dni temu policjanci z Referatu Kryminalnego w Kalwarii Zebrzydowskiej uzyskali informację, że na nieużytkach rolnych na terenie gminy Lanckorona mają być posadzone konopie indyjskie. Funkcjonariusze pojawili się wytypowanym miejscu
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas interwencji mierzył do nich z broni
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji zatrzymali 32-letniego mieszkańca Krakowa, który podczas interwencji mierzył do nich z broni, a następnie oddał z niej kilka strzałów. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu, gdy
20-letni kierowca jechał bez prawa jazdy i pod wpływem narkotyków. Kiedy policjanci weszli z nim do mieszkania po dowód osobisty aby potwierdzić jego tożsamość na stole zauważyli narkotyki
W nocy z wtorku na środę, na ul. Fredry policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie patrolujący ten rejon zatrzymali do rutynowej kontroli samochód, którym kierował 20-latek. Mężczyzna od razu
Wadowice. Dwaj „złomiarze” odpowiedzą za kradzież z włamaniem do budynku, z którego ukradli elementy metalowe
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Wadowic 28 i 32-letniego, podejrzanych o kradzież z włamaniem do budynku, z którego skradli sprzęt AGD i elementy metalowe. 22 lutego br. wadowiccy policjanci zostali powiadomieni

